Ana Sayfa Yurt Gönyeli Belediyesi haşere ile mücadeleye hazır

Gönyeli Belediyesi haşere ile mücadeleye hazır

Gönyeli Belediyesi, halk sağlığını tehdit eden pire, sivrisinek, kemirgen, karasinek vb.. haşerelerle mücadeleye hazır.

Giriş Tarihi: 21 Nisan 2013 Pazar 18:47
Gönyeli Belediyesi haşere ile mücadeleye hazır

Gönyeli Belediyesi, halk sağlığını tehdit eden pire, sivrisinek, kemirgen, karasinek vb.. haşerelerle mücadelede bu yıl Orkin Haşere Kontrol ile hizmet sözleşmesi imzaladı.

 

Gönyeli Belediyesi,'nden verilen bilgiye göre, Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük haşere mücadele şirketinin KKTC şubesi tarafından gerçekleştirilecek olan mücadelede, Avrupa Birliği’nin Biyosidal Ürünler Direktifi’ne (BPD 98/8/EC)  uygun olan Bayer Çevre Bilimleri’nin yüksek kaliteli ürünleri kullanılacak.

 

Halkın sağlığını ve huzurunu bozan sivrisinek ve karasinek mücadelesinde, üreme yerlerinin haritalarının çıkartılarak buralarda mücadeleye ağırlık verileceğini bildiren Gönyeli Belediyesi, bu yıl en az ürün ile haşere mücadelesinin yürütüleceğini söyledi. İnsanların kendi elleri ile haşere üremesine ve yuvalanmasına fırsat vermemesi için halkı bilinçlendirici broşür hazırlayan  Gönyeli Belediyesi bu broşürleri ücretsiz olarak dağıtacak.

 

Gönyeli Belediyesi ve Orkin Haşere Kontrol firması arasında imzalanan sözleşme sonrasında tüm evlerin hazırlanacak program dahilinde tek tek gezilerek kuyularda ve mutfaklarda hamamböceği ilaçlamasının başlayacağını belirten yetkililer, hamamböceğinin dışındaki kemirgen ve kene gibi sorunlar için halktan belediyeyi (Alo 186’yı) arayıp haşere sorunlarını bildirip randevu almalarını istediler.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık