Ana Sayfa Yurt Gönyeli'nin suyu temiz, taşıma hattı güvenli

Gönyeli'nin suyu temiz, taşıma hattı güvenli

Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Benli, Gönyeli’ye kaynaktan verilen suyun temiz, taşıma hattının da güvenli olduğunu belirtti.

Giriş Tarihi: 18 Aralık 2012 Salı 17:06
Gönyeli'nin suyu temiz, taşıma hattı güvenli

Benli yazılı açıklamasında, Gönyeli’de kent geneline içilebilir kalitede su sağladıklarını belirterek, rutin kontrollerin sürdüğünü ifade etti.


Yapılan rutin kontrollerde içilebilir suyun mikrobiyolojik açıdan temiz bulunduğu ifade eden Benli, halk sağlığına büyük önem verdiklerini, bu kapsamda rutin kontrollerle su hakkında kamuoyunu bilgilendirmeye devam ettiklerini dile getirdi.


Benli, kaynakların sürekliliği için içilebilir suyun tutumlu kullanılması gerektiğini de ifade ederek, “Halkımıza güvenilir suyu güvenilir sistemlerle ulaştırıyoruz” dedi.


Kent genelinde içme suyu şebekesinin yenilendiğini anımsatan Benli, vatandaşlara su tüketirken rahat, ancak o kadar da tutumlu olmaları tavsiyesinde bulundu.


Rutin kontrollerin devamlı yapıldığını anlatan Benli, kaynaktan çıkan suyun temiz, taşıma hattının güvenli olduğunu belirterek, bu konuda herkesin içinin rahat olmasını istedi.


Benli, belediye olarak gerekli kontrolleri devletin ilgili kurumları ile istişare içerisinde yaptıklarını ifade ederek, “Farklı düşünen tüm kesimlerle bu alanda birlikte çalışmaya hazır olduklarını” da belirtti.


Benli, son yapılan su tahlil sonuçlarını da açıkladı.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık