Ana Sayfa Yurt Görev kaymakamın

Görev kaymakamın

Hükümet, Lefkoşa’daki çöplerin ‘özel şirketlerden’ hizmet alınarak pazara kadar toplanmasını, pazartesinden itibaren de belediye çalışanlarının işbaşı yapması yönünde karar aldı.

Giriş Tarihi: 2 Kasım 2012 Cuma 21:25
Görev kaymakamın

Başbakan İrsen Küçük başkanlığında dün toplanan Bakanlar Kurulu Lefkoşa Türk Belediyesiyle ilgili kararlar aldı. Pazar gününe kadar çöplerin ortadan kaldırılması ve bir plan dahilinde ilaçlama yapılması için Lefkoşa Kaymakamlığı’na tam yetki veren Bakanlar Kurulu, 5 Kasım Pazartesi gününden itibaren LTB’ye ait tüm binalarda güvenli çalışma imkanı sağlanması; işbaşı yapmayan LTB çalışanları hakkında soruşturma başlatılması ve belediye başkanı ile belediye meclis üyelerinin toplanıp yasal görevlerini yerine getirmemeleri halinde görevlerinde alınmaları yönünde yasal düzenleme yapılmasını kararlaştırdı.


Yaklaşık 1.5 saat süren toplantı sonrasında Bakanlar Kurulu Sözcüsü İçişleri Bakanı Nazım Çavuşoğlu basına açıklamalarda bulundu.


Bakanlar Kurulu’nun “LTB’nin içinde bulunduğu durum ve Lefkoşa halkının yaşadığı sıkıntılar” gündemli olağanüstü bir toplantı yaptığını kaydeden Çavuşoğlu, Bakanlar Kurulu’nun LTB konusunda daha önce de yoğun toplantılar yaptığını hatırlattı. Çavuşoğlu, bu toplantıların tek amacının Lefkoşa halkına layık olduğu hizmetin verilmesi ve LTB’ye içinde bulunduğu sıkıntıları aşması yönünde destek vermek olduğunu da söyledi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık