Ana Sayfa Siyaset Gözler Maliye Bakanlığı'nda: Sendikalar taleplerini iletti

Gözler Maliye Bakanlığı'nda: Sendikalar taleplerini iletti

Maliye Bakanı Birikim Özgür, sendikaların taleplerine ilişkin ilgili bakanlıklara yazıların yazıldığı ve sendikalara yazılı yanıt verilebilmesi için yanıtların beklendiğini belirtti.

Giriş Tarihi: 18 Kasım 2015 Çarşamba 11:37
Gözler Maliye Bakanlığı'nda: Sendikalar taleplerini iletti

Meltem SONAY

Maliye Bakanlığı ile kamuda yetkili 7 sendika arasında ilk toplantısı 9 Kasım’da başlayan protokol görüşmeleri ardından, Maliye’ye ‘yazılı taleplerini’ ileten sendikalar, Maliye’nin ‘yazılı yanıtlarını’ bekliyor.

Maliye Bakanı Birikim Özgür, sendikalarla tekrar bir ayara gelinmek üzere uzlaşılan tarihin biraz daha uzayabileceğini belirtti.

Özgür: “Bakanlıklara ilgili yazılar yazıldı”

Maliye Bakanı Birikim Özgür, sendikaların taleplerine ilişkin ilgili bakanlıklara yazıların yazıldığı ve sendikalara yazılı yanıt verilebilmesi için bakanlıklara yazılan yazıların yanıtlarının beklendiğini belirtti.

Maliye Bakanı Birikim Özgür, sendikalarla bir sonraki toplantı tarihi için 23 Kasım tarihinde uzlaşıldığını ama bakanlıklardan gelecek yazılara bağlı olarak bu tarihin ertelenebileceğini belirtti.

İlk toplantı 9 Kasım’daydı…

Maliye Bakanlığı, hükümet adına 2016 mali yılına yönelik olarak kamuda yasa gereği yetkili olan sendikalarla, temsil ettikleri çalışanlar adına talep ve görüşlerini almak üzere, 9 Kasım 2015 tarihinde protokol görüşmelerini başlatmıştı.

İlk toplantıda Maliye Bakanlığı’na yazılı görüş ve önerilerini sunmayan sendikalar, yazılı görüş ve önerilerini 12 Kasım’da Maliye’ye sunmuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık