Ana Sayfa Yurt Gözü gibi bakıyor!

Gözü gibi bakıyor!

Anne güvercin ortadan kaybolunca, bir haftalık yavrular Sabri Şahin’e kaldı.

Giriş Tarihi: 10 Nisan 2013 Çarşamba 07:42
Gözü gibi bakıyor!

Mustafa ÖZYAĞCI


Anneleri doğumdan bir hafta sonra ortadan kaybolan iki yavru taklacı güvercinin tüm bakımı üniversite öğrencisi Sabri Şahin’e kaldı.


Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) İngilizce Bölümü son sınıf öğrencisi Sabri Şahin’in, Mardin’den getirdiği Taklacı Mardin Güvercini, ülkeye geldikten iki hafta sonra yumurtladı. Ancak anne güvercin, yavrular yumurtadan çıktıktan sonra ortada kayboldu.


Anne güvercinin kaybolmasından sonra, henüz bir haftalık olan yavru güvercinlerin tüm bakımı Sabri Şahin’e kaldı. Şahin, “Onlar benim her şeyim, onlara bakmaktan zevk alıyorum” dedi.


Anneleri olmadığı için babaları tarafından yeterince beslenemeyen yavru güvercinleri, Sabri Şahin kendi ağzına koyup ıslattığı buğday kırığı ve bulgurla beslemeye çalışıyor.

 

“Onlara annelik yapıyorum”


Şahin, KIBRIS’a şunları anlattı:


“Ben onların anneleriyim. Şu an onlara bir anne şefkatiyle yaklaşıyorum. Büyük zorluklarla Mardin’den bir çift Taklacı Mardin Güvercini getirdim. Getirdikten bir hafta sonra dişi olanı yumurtladı. 18 gün sonra ise yavru güvercinler yumurtadan çıktı. Yavrular bir hafta boyunca anneleri tarafından beslendi. Galiba anneleri hem yavrularına hem de ortama tam alışamadığı için uçtu ve bir daha gelmedi. Güvercinlerin özelliği gereği, bir hafta ortama alışma süreleri var. Ne yazık ki, anneleri ortadan kaybolunca onlara bakmak da bana kaldı. Bu yavru güvercinleri beslemenin tek yolu annelerinin yapmış olduğu gibi ağızda yemi ıslatarak onların yemelerini sağlamaktır. Yavrular şu an 17 günlük oldular. 10 günden beri günde üç öğün olmak üzere onlara bir anne şefkatiyle yeme- içme sağlıyorum.  Şu an babaları yanlarında ancak yetersiz kaldığı için bütün iş bana kalıyor. Özel yaptırmış olduğum yuvalarında gündüzleri rahattırlar, ancak akşamları soğuk olunca onları bir kovaya koyup yatak odama getiriyorum ve başucuma koyuyorum. Isınmalarını sağlıyorum. Onların yaşamaları için her şeyimi feda ediyorum. Hemen hemen her gün temizliklerini, yemlerini ve sularını veriyorum. Tek istediğim şey onların bir buçuk ay sonra özgürce uçup takla atmalarını görmek.”

 

Ağzıyla yediriyor


Yavru güvercinleri ağzına koymuş olduğu bulgur ve buğday kırıklarını ıslatarak beslemeye çalışan Şahin’i gören vatandaşlar ve arkadaşları hayretlerini gizleyemiyor, hayvan sevgisini ise takdir ediyor.


Şahin, arkadaşlarına ve çevresine ise şu mesajı veriyor:


“Hayvanları sevmeyen, insanları hiç sevemez”.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık