Ana Sayfa Yurt Gözüne yumruk attı

Gözüne yumruk attı

Sinir krizi geçiren 26 yaşındaki genç, Mağusa Devlet Hastanesi’nde kendisine yardımcı olmak isteyen görevli hemşireyi darp etti.

Giriş Tarihi: 11 Kasım 2012 Pazar 12:57
Gözüne yumruk attı

Ahmet İLKTAÇ

Gazimağusa Devlet Hastanesi Acil Servisi’nde görevli bir hemşire dün sabaha karşı sinir krizi geçiren bir hasta tarafından darp edildi.


Yakınları tarafından hastaneye baygın halde getirilen 26 yaşındaki P.֒nün, Acil Servis’te görevli Gülsüm Gonca isimli hemşireye önce “Dokunmayın bana geri zekalılar” diye küfür ettiği ve daha sonra hemşirenin sağ gözaltına yumruk attığı iddia edildi.


Küfürlerine hemşireyi darp ettikten sonra da devam ettiği bildirilen P.Ö, hastanedeki diğer hemşireler tarafından polise şikayet edildi. Polisin konuyla ilgili soruşturma başlattığı öğrenildi.


Gazimağusa Devlet Hastanesi Acil Servisi’nde dün sabaha karşı saat 01.00’de gerçekleşen olayla ilgili olarak KIBRIS’a konuşan hastane çalışanları, benzeri durumla daha önce de birçok kez karşılaştıklarından yakındı.


Hastane çalışanlarının daha güvenli bir ortamda çalışmaları gerekliliğine vurgu yapan çalışanlar, kendilerinin tek amaçlarının vatandaşa yardım etmek olduğunu kaydetti.

 

Yarın grev yapılacak

 

Hemşireler ve Ebeler Sendikası tarafından yapılan açıklamada, Gülsüm Gonca adlı sağlık görevlisine saldırı kınandı ve yarın 3 saatlik grevle olayın kınanacağı açıklandı.


Açıklamaya göre, Kıbrıs Türk Hemşireler ve Ebeler Sendikası, Sağlık-Sen ile KTAMS yarın 08.00 -11.00 saatleri arasında Gazimağusa Devlet Hastanesi Acil Servisi’nde “Hizmet vermeyecek.”

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık