Ana Sayfa Yurt Grevdeki okulların sayısı artıyor!

Grevdeki okulların sayısı artıyor!

Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası Genel Sekreteri Şener Elcil, yaptığı basın açıklaması ile, Necati Taşkın İlkokulu'ndaki sorunun devam ettiğini bildirdi. Açıklama şöyle:

Giriş Tarihi: 20 Aralık 2012 Perşembe 17:14
Grevdeki okulların sayısı artıyor!

Çocuklarımızı ve eğitimi gözden çıkaran Eğitim Bakanlığı, kendi yandaşlarına ve partili öğretmenlere siyasi menfaat sağlamaya devam etme kararlılığındadır.

 

Lefkoşa Necati Taşkın İlkokulu’nda ve eğitim bakanlığında yasa dışı öğretmen görevlendirmesi yaparak, yandaşlarına çıkar sağlama anlayışını sürdürmektedir. Eğitim yılı başından itibaren, okulları öğretmensiz bırakan anlayış, şimdi de “görevlendirme” adı altında yandaşlarını memnun etmeye uğraş vermektedir. Bu yasadışı uygulamaya karşı çıkacağımızı bile bile yapılan görevlendirmelerin, amacı devlet okullarını eyleme sürükleyerek eğitimi aksatmak ve çocuklarımızı özel okullara yönlendirmektir. Bunun yanında öğretmenleri ve sendikamızı kamuoyu önünde yıpratmak amaçlanmaktadır.

 

Necati Taşkın İlkokulu’nda 17 günden beri devam eden grevi sonlandırmak ve soruna çözüm bulmak maksadı ile başta eğitim bakanı Sn. Mutlu Atasayan olmak üzere tüm yetkililerle yaptığımız görüşmelerden sonuç almak mümkün olmamıştır. Sn. Mutlu Atasayan konunun kendini aştığını ifade ederek, sorunu çözümsüz bırakmıştır. Anlaşılan odur ki öğretmen görevlendirmesi adı altında yapılan yasadışılığı da artık TC Elçiliği yapmaktadır.

 

Konu ile ilgili sendikamıza eylem yapmaktan başka çıkar yol bırakmayan bu baskıcı anlayışa karşı sendikamız eylem ve grevleri yaygınlaştırma kararı almıştır. 21 Aralık Cuma günü Necati Taşkın İlkokulu 08:00-11:30 saatleri arasında grev yaparken buna ilave olarak Arabahmet ve Çağlayan Cumhuriyet İlkokulları da 11:00-12:00 saatleri arasında grevde olacaktır. Grevde olan tüm öğretmenler saat 11:00’den itibaren eğitim bakanlığı önünde protesto eylemi gerçekleştirecektir. Pazartesi gününden itibaren eylemlerimiz başta Güzelyurt olmak üzere yasadışı görevlendirmeler sona erene kadar yaygınlaştırılacaktır.

 

Saygılarımla

Şener Elcil

KTÖS
Genel Sekreteri

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık