Ana Sayfa Siyaset Gülen'den Başbakan Erdoğan'a teşekkür ilanı

Gülen'den Başbakan Erdoğan'a teşekkür ilanı

Fethullah Gülen, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a gazetelere verdiği ilanla teşekkür etti.

Giriş Tarihi: 28 Ekim 2012 Pazar 17:52
Gülen'den Başbakan Erdoğan'a teşekkür ilanı

Fethullah Gülen, CumhurbaşkanıAbdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a gazetelere verdiği ilanla teşekkür etti. Gülen'in ilanda Başbakan Erdoğan'a "kadim dostum" diye hitap etmesi dikkat çekti.


Kardeşi Hasbi Nidai Gülen'i kaybedenFethullah Gülen, kendisine başsağlığında bulunanlar için gazetelere ilan vererek teşekkür etti. Bir sabah vakti kardeşi Hasbi Nidai Gülen'in vefat ettiğini öğrendiğini belirten Gülen, "Diyar-ı gurbette aldığım bu kaçıncı hüzünlü haberdi bilemiyorum. Cenazeye iştirak edememek de hüznüme hüzün, kederime keder kattı. Böyle bir buğulu zaman diliminde gerek cenazeye iştirak eden, gerekse müşfik mesajları ve teselli veren telefonlarıyla üzüntüme ortak olan, bizzat ya da bilvesile taziyelerini ileterek acımı paylaşan çok değerli devlet büyüklerimize ve siyaset adamlarına ayrı ayrı teşekkür ve memnuniyetlerimi arz etmeyi bir vecibe ve borç bilmekteyim" dedi. Gülen, verdiği ilanda Meclis Başkanı Cemil Çiçek, Ak Parti ve CHP başta olmak üzere siyaset, iş ve medya dünyasından gelen başsağlığı mesajlarına teşekkür etti.

 

İlanda Gülen'in Gül ve Erdoğan'a hitap şekli dikkatleri çekti. Cumhurbaşkanı Gül'e "devlet işlerinin onca mükellefiyetine rağmen lütfedip taziyelerini ileten" ifadeleri ile teşekkür eden Gülen, gazeteye verdiği ilanda Gülen, Başbakan Erdoğan'a "kadim dostum" diyerek uzun bir paragraf ayırdı. Gülen, "En başta, yoğun gündemleri ve yorucu programlarına rağmen bizzat telefon ederek yaralı gönlümü teselli eden ve o berrak sedasıyla kadim dostluğumuzun sarsılmaz olduğunu buna bir defa daha hatırlatan vefa insanı Başbakanı'mız Recep Tayyip Erdoğan Beyefendi'ye" ifadesini kullandı. Tek tek bakanların isimlerinin yer aldığı teşekkür ilanında geçtiğimiz günlerde partisini kapatarak Ak Parti'ye geçen Genel Başkan YardımcısıNuman Kurtulmuş da yer aldı.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık