Ana Sayfa Gündem GÜNEYDEN GELİRKEN YAKALANDI

GÜNEYDEN GELİRKEN YAKALANDI

Kuzey Kıbrıs’a yasal olarak giriş yaptıktan sonra Güney Kıbrıs’a kaçan Ala A. A. Abuswish ve Mohammed M.J. Hijjo geri gelirken yakalandı

Giriş Tarihi: 31 Ekim 2018 Çarşamba 08:42
GÜNEYDEN GELİRKEN YAKALANDI

Kuzey Kıbrıs’a yasal olarak giriş yaptıktan sonra Güney Kıbrıs’a kaçan Ala A. A. Abuswish ve Mohammed M.J. Hijjo geri gelirken yakalandı. Zanlı Abuswish’ın Mart ayı 2018 tarihinde zanlı Hijjo’nun ise Ekim ayı 2018 tarihinde yasa dışı yollardan güneye gittikleri belirtildi. Beyarmudu Sınır Kapısı’ndan giriş yapmak isterken yakalanan iki zanlı dün tutuklama talebi ile Lefkoşa’da mahkemeye çıkarıldı.
Soruşturmayı yapan polis, zanlı Ala A. A. Abuswish’in 13 Mart 2018 tarihinde saat 01.00’de, zanlı Mohammed M.J. Hijjo’nun ise 26 Ekim’de saat 00.30’da Akıncılar bölgesinde plakası meçhul bir araçla askeri bölgeyi ihlal edip, Güney Kıbrıs’a geçiş yaptığını mahkemeye aktardı. Polis, iki zanlının 29 Ekim’de Beyarmudu Sınır Kapısı’ndan giriş yapmak isterken tutuklandıklarını söyledi. Polis, zanlı Ala A. A. Abuswish’in gönüllü ifade verip, suçunu kabul ettiğini ifade etti. Polis, soruşturmanın devam ettiğini belirterek, zanlıların 3 gün süre ile tutuklu kalmasını talep etti. Mahkeme talebi onayladı.

(STAR KIBRIS)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık