Ana Sayfa Gündem GÜNEY'E KAÇARKEN YAKALANDI

GÜNEY'E KAÇARKEN YAKALANDI

Haspolat bölgesinden Güney Kıbrıs’a yasadışı olarak kaçmaya çalışırken yakalanan zanlı Cedric Amougou askerler tarafından suçüstü yakalandı

Giriş Tarihi: 12 Kasım 2018 Pazartesi 10:39
GÜNEY'E KAÇARKEN YAKALANDI

Ülkemize Eylül ayında yasal olarak giriş yaptıktan sonra önceki gece Haspolat bölgesinden Güney Kıbrıs’a yasadışı olarak kaçmaya çalışırken yakalanan zanlı Cedric Amougou askerler tarafından suçüstü yakalandı. Polise teslim edilen zanlı dün Askeri Mahkeme huzuruna çıkarıldı.
Mahkemede mesele ile ilgili şahadet veren Polis Memuru Nezaket Küpe olayla ilgili bulguları aktardı. Küpe, hzuruda bulunan zanlı Cedric Amougou’nun 10 Kasın tarihinde saat 23.30 raddelerinde Haspolat'ta 1. Derecede Askeri Yasak Bölge olan 61. Alay 3. Piyade Taburu 6. Bölük içerisinde, gizlice KKTC' den Güney Kıbrıs’a geçmek istediği ve 1. Derecede Askeri Yasak Bölgeyi ihlal ettigi esnada suç üstü tespit edilip Askerler tarafından tutuklanadığını söyledi.

Polis, yapılan ilk sorgulamada zanlının 28 Eylül 2018 tarihinde Ercan Havaalanı'ndan yasal bir şekilde 90 gün vize ile giriş yaptığının tespit edildiğini mahkemeye aktardı. Polis, mesele ile ilgili olarak yürütülen tahkikatın yeni olduğunu ve zanlının henüz ifadesinin alınmadığını belirterek, ilk etapda soruşturma maksatlı 1 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Kıdemli Yargıç Alev Hüdaverdi zanlının soruşturma maksatlı 1 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

(STAR KIBRIS)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık