Ana Sayfa Gündem "GÜNÜ KURTARMAK İÇİN BÜTÇE HAZIRLANDI"

"GÜNÜ KURTARMAK İÇİN BÜTÇE HAZIRLANDI"

UBP Milletvekili Hasan Taçoy, Türkiye ile KKTC arasında nisan ayında imzalanan anlaşmayla Türkiye'den gelecek paranın ne şekilde geleceğinin belirlendiğini söyledi.

Giriş Tarihi: 12 Aralık 2018 Çarşamba 09:40

Taçoy, bütçelerin ekonomiye faydası olacak kalemlerden oluşmadığını belirterek, teşviklere kaynak ayrılmadığını belirtti. Bu durumda ekonominin nasıl büyüyeceğini soran Taçoy, hükümetin günü kurtarmak için bütçe hazırladığını savundu. 

Hasan Taçoy, dörtlü koalisyon hükümetinin büyümeyi öngörecek bir noktada olmadığını ifade etti. Hükümetin orta vadeli planı ve sosyo-ekonomik görüşü bulunmadığını söyleyen Taçoy, bütçenin acil bir şekilde tadil edilmesi gerektiğini belirtti.

Hükümetin aldığı ekonomik tedbirleri de eleştiren Taçoy, “KKTC’de hükümet ekonomik krizi doğru düzgün idare edemedi” dedi. Taçoy, istihdamı artırmak ve yeni sektörler oluşturmak adına adımlar atılması gerektiğini söyledi.

Hasan Taçoy, 2019 yılı bütçesi tartışılırken üzerinde durulması gerekenin ekonomik verilerin nasıl daha ileriye taşınabileceğini tartışmak olması gerektiğini ancak bu tabloda ekonomik ilerlemenin mümkün olmadığının görüldüğünü kaydetti. 

2018 bütçesinde ihaleye çıkılmadan yapılan işler olduğunu söyleyen Taçoy, KTHY binasının tadilatının da bunlardan biri olduğunu belirtti. 

Bütçe denetiminin birçok ayakları olduğuna işaret eden Taçoy, bunların hangisinin yapılıp yapılmadığını sordu. Taçoy, verilerin ne kadar doğru kullanıldığını sordu. 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık