Ana Sayfa Gündem GÜRCAFER, REST ÇEKTİ!

GÜRCAFER, REST ÇEKTİ!

Müteahhitler Birliği Başkanı Gürcafer, “Ya 5 gün içinde bu yanlıştan dönerler. Ya da Fransa’da olduğu gibi sarı yelekleri giyer, Lefkoşa’ya gireriz.” dedi

Giriş Tarihi: 13 Aralık 2018 Perşembe 09:28
GÜRCAFER, REST ÇEKTİ!

Hükümetin Mağusa, İskele ve Yeniboğaziçi için yayınladığı emirnameye karşı bayrak açan Müteahhitler Birliği Başkanı Gürcafer, Star Kıbrıs konuştu: “Ya 5 gün içinde bu yanlıştan dönerler. Ya da Fransa’da olduğu gibi sarı yelekleri giyer, Lefkoşa’ya gireriz.”

HÜKÜMETE REST ÇEKTİ
KIBRIS Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği, emirnameyle ilgili yaptığı hazırlıklar dikkate alınmayınca hükümete rest çekti. Mağusa-Yeniboğaziçi-İskele’nin belediye başkanları yanısıra çok sayıda STK, işadamı ve bölge halkının da katıldığı toplantıda konuşan Cafer Gürcafer, hükümete adeta ültimatom gibi açıklamalarda bulundu.

"BEŞ GÜNÜNÜZ VAR!"
Emirnameden geri adım atmayacağını açıklayan hükümete seslenen Gürcafer, şunları söyledi: “Ya bu hükümet yaptığı bu yanlıştan döner. Ya da biz İskele, Mağusa ve Yeniboğaziçi halkıyla birlikte Fransa’da olduğu gibi sarı yelekleri giyer, Lefkoşa’ya gireriz. Hükümete mesajım şu. 5 gününüz var. Bu 5 gün içinde sizi akıl yoluna davet ediyorum. uzlaşı sağlanmazsa bütün halkla, sivil toplum örgütleri olarak Salı günü Lefkoşa’dayız.” Cüneyt ORUÇ yazdı 4’te
Kutu

"EKONOMİK ÖRGÜTLER EYLEMİ GÖRÜŞECEK"
Müteahhitler Birliği Başkanı Cafer Gürcafer, yaptıkların onca hazırlığa rağmen sundukları önerilerin tamamının çöpe atıldığını söyledi. Gürcafer, bunu kendilerine karşı yapılan saygısızlık olarak algıladıklarını ifade etti. Gürcafer’in dün açıkladığı eylemin yol haritası bugün saat Ekonomik Örgütler Platformu'nun toplantısında netleşecek.
Fotoaltı

“Doğayı ve Geleceğimizi Katleden Emirnameye Hayır!" başlığıyla Mağusa’da yapılan toplantıya İskele, Mağusa ve Yeniboğaziçi’nin belediye başkanları da katılarak destek verdi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık