Ana Sayfa Yurt Güzelyurt ilçesinden ayrılmak istiyorlar

Güzelyurt ilçesinden ayrılmak istiyorlar

Lefke Yöresi Sivil Toplum Örgütleri, Lefke’nin ilçe hakkının geri alınması için de mücadele başlatıyor.

Giriş Tarihi: 30 Kasım 2012 Cuma 10:58
Güzelyurt ilçesinden ayrılmak istiyorlar

Cengiz Topel Hastanesi’nin yeni bir binaya ve niteliğe kavuşturulmasını isteyen “Lefke Yöresi Sivil Toplum Örgütleri”, Lefke’nin ilçe hakkının geri alınması ve Lefke bucağının Güzelyurt ilçesinden ayrılıp yeni bir ilçe hüviyeti kazanması için de mücadele başlatma kararı aldığını açıkladı.


Örgütler yaptıkları ortak açıklamada, Sağlık Bakanı ile görüşmenin değerlendirildiği bir toplantı yaptıklarını duyurarak, “Cengiz Topel Hastanesi alanına ikinci basamak hekimlik hizmeti veren yeni bir hastane inşası yönünde mutabakat sağlanmadığı, Bakan Ertuğrul Hasipoğlu’nun bu konuda net konuşmadığı” görüşü dile getirildi.


Bu niteliklerde yeni bir hastaneye kavuşuncaya kadar mücadele kararlılığının yinelendiğini belirten Lefke Yöresi Sivil Toplum Örgütleri, konuyu Cumhurbaşkanı ve Başbakan’a aktarmak için acilen randevu talep etme kararı da aldıklarını bildirdi.


Lefke sivil toplum örgütleri, “Lefke’nin ilçe hakkının geri alınması ve Lefke bucağının Güzelyurt ilçesinden ayrılıp yeni bir ilçe hüviyeti kazanması için mücadele başlatma kararı aldığını” açıkladı.


Açıklamada ayrıca Cengiz Topel Hastanesi’nin yeni bina ve niteliğe kavuşması mücadele programının, yapılacak temaslardan sonra son şeklini alacağı da belirtildi.Lefke Yöresi Sivil Toplum Örgütleri; “Lefke Vakfı, Lefke Çevre ve Tanıtma Derneği, Denizli-Gemikonağı Kalkındırma Derneği, Lefke Turizm Derneği, Bağlıköy Eko Turizm Gönüllüleri Derneği, Lefke Bölgesi Üreticiler Birliği, Güzelyurt-Lefke Narenciye Üreticiler Birliği, Lefke Maratasa Iskaiye Cemiyeti, Lefke Kafizes Sulama Kooperatifi, Emekliler Cemiyeti Lefke Şubesi, Lefke Toplum Merkezi Derneği, Lefke Avcılar Atıcılar Birliği, Kadınlar Konseyi Lefke Şubesi, Lefke Türk Kulübü, K.T. Esnaf ve Zanaatkârlar Odası Lefke Temsilciliği ve Lefke ve Çevresi Köyleri Kalkındırma Derneği”nden oluşuyor.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık