Ana Sayfa Spor Hakan Şükür eleştirilere meydan okudu

Hakan Şükür eleştirilere meydan okudu

Galatasaraylı eski milli futbolcu ve AK Parti İstanbul Milletvekili Hakan Şükür, Atatürk Üniversitesi öğrencileriyle yaptığı söyleşide, emek verdiği ve en iyi bildiği futbol hakkında yorum yapmaktan mutlu olduğunu söyledi.

Giriş Tarihi: 9 Nisan 2013 Salı 07:12
Hakan Şükür eleştirilere meydan okudu

"HERKESİN İSTEDİĞİ GİBİ KONUŞAMAM"


Hakan Şükür, "İşte en son haftasonu olan olaylarda olduğu gibi. Birçok Galatasaraylıdan tepki alıyorum. Birşey söylüyoruz, topluma örnek insanların farklı hareket etmesi lazım diye. Her takım için dedim bunu. Ve bunu söylediğim zaman 'sen nasıl savunmazsın' oluyor. Şimdi o zaman ben herkesin isteği gibi konuşacaksam bir anlamı yok" dedi.Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Genç Vizyon Kulübünün düzenlediği 'Gençler ve Spor' konulu panelde Galatasaraylı eski milli futbolcu ve Hakan Şükür, öğrencilerle biraraya geldi. Toplantıda, Fatih Terim ve yardımcılarının kendisini hedef alan değerlendirmeleri ile ilgili olarak isim vermeden savunma yaptı.

 

"HİÇ GOCUNMUYORUM"


"Açıkcası ben hiç gocunmuyorum hiç de vicdanımla ilgili bir şey yaşamıyorum. En iyi bildiğim, emek verdiğim konuyu överek, insanlara anlatarak ama yeri geldiğinde de tuttuğu takıma veya sevdiğim, beğendiğim arkadaşıma göre değil içimden geldiği gibi konuşuyorum. İşte en son haftasonu olan olaylarda olduğu gibi. Birçok Galatasaraylıdan tepki alıyorum. Birşey söylüyoruz, 'topluma örnek insanların farklı hareket etmesi lazım' diye. 'Her takım için' dedim bunu. Ve bunu söylediğim zaman 'sen nasıl savunmazsın' oluyor. Şimdi o zaman ben herkesin isteği gibi konuşacaksam bir anlamı yok."


TV YORUMCULUĞUNU SAVUNDU


Panelde konuşan eski futbolcu Hakan Şükür'e öğrencilerden biri, "Milletvekili olduğunuz halde spor yorumculuğu yapmanız ne derece doğrudur, oradaki zamanınızı İstanbul'da bir gariban ailenin sorunlarını, dertlerini dinleseniz Hz. Ömer'in adaleti açısından güzel olmaz mı? diye yazan bir soru kağıdı gönderdi. TV yorumculuğu ile ilgili sorusunu kağıttan yüksek sesle okuyan Şükür, "Ben şu anda yapmış olduğum işi çok üst düzey oynayan ve bu ülkede bununla ilgili konuşması gereken bir kişi varsa ukalalık olarak söylemiyorum o kişinin de ben olduğuna inanıyorum. Hafta sonları gece 1-2 saat en sevdiğim işle ilgili, bir özel zevke zaman ayırmak ve onu da adaletli bir şekilde yapmanın öyle çok milletvekilliğine ters gelecek bir iş olduğunu düşünmüyorum" dedi.

 

"FUTBOL OYNARKEN AĞIR ELEŞTİRİLERE MARUZ KALDIM"


Şükür, futbol oynadığı dönemlerde çok ağır eleştirilere maruz kaldığınıanımsatarak, "İnsanların bize bakış açışı, bizi farklı gösterme düşüncesi, futbol oynadığım dönemlerde çok ağır eleştirilerle hep karşıma çıktı. İnançlı olduğum ve bir şeyi temsil ettiğim için bana karşı yapılan her şeyi, bu duyguyu paylaşanlara yapılmış gibi hissettim" diye konuştu.

 

(sporinternet)

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık