Ana Sayfa Yurt Halka hayırlı olsun

Halka hayırlı olsun

Girne’de konuşan Başbakan Küçük “Çok şükür bayram, herhangi bir kaza ve sıkıntı yaşanmadan devam ediyor” dedi.

Giriş Tarihi: 28 Ekim 2012 Pazar 20:38
Halka hayırlı olsun

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı, Başbakan İrsen Küçük, Kurban Bayramı ziyaretleri kapsamında Girne’ye giderek, halkın ve partililerinin bayramını kutladı. Başbakan Küçük’e, eşi Gülin Küçük de eşlik etti. Girne UBP İlçe Binası’nda yer alan bayramlaşmaya, Cumhuriyet Meclisi Başkanı Hasan Bozer, UBP Girne İlçe başkanı Necdet Numan ile partililer ve vatandaşlar katıldı.


Bayramlaşmanın ardından UBP Genel Başkanı, Başbakan İrsen Küçük, basına açıklamada bulundu. Küçük, halkın Kurban Bayramı’nı kutlayarak, bayramın halka hayırlı olması temenni etti ve “Çok şükür bayram herhangi bir kaza, sıkıntı yaşanmadan devam etmektedir” dedi. Halkın birbirini bayramlaması, büyüklerini ziyaret etmesi, küçükleri sevindirmesinin önemine vurgu yapan Küçük, “Her zaman için özlediğimiz; toplumumuz arasında birlik beraberliğin yeşerilmesi gelişmesi. Bu bayramda da bir kez daha toplumun birbirine olan desteğini, sevgisini görüyorum, bu da bizi mutlu etmektedir. Bir kez daha ülke halkının kurban bayramını kutlarken, Anavatan Türkiye ve dünya Müslüman halklarının da bayramını kutlarım” şeklinde konuştu.


Cumhuriyet Meclisi Başkanı Hasan Bozer de, Bayramların insan yaşamında çok önemli yer tuttuğuna dikkat çekerek, şöyle konuştu:


“İnsanlar yaşam süresinde istemeden fark etmeden bir takım kırgınlıklar yaşarlar, olumsuzluklar yaşarlar. İşte bayramlar bunları tamir etmek adına bir fırsattır. Dostlukları pekiştirmek, kırgınlıkları gidermek ve sevgileri, saygıları tekrar hatırlatmak adına özel günlerdir. Öbür boyutu da dini günlerimizdir. Bütün İslam alemi için özellikle ama genelde de insanlarımız için geçmişin bir muhasebesini yapıp, daha ileriye sağlıklı bir şekilde bakıp, daha güzel bir yolda yürüme adına da bir fırsattır. Umut ediyorum ki insanlarımız da bundan ders alırlar. Dinimizin emrettiği bu güzellik yolunda yürümeye devam ederler. Kıbrıs Türk halkının, tüm İslam aleminin, bayramını en içten duygularımla kutlarım ve her şeyin gönüllerince olmasını dilerim.”


Başbakan İrsen Küçük ve eşi Gülin Küçük dün ayrıca Güzelyurt’a da bayram ziyareti gerçekleştirdi.


Güzelyurt’taki bayramlaşmaya Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Mutlu Atasayan ile UBP Güzelyurt İlçe Örgüt Başkanı ve milletvekili Ahmet Çaluda, Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar ve partililer katıldı. Öte yandan, geçtiğimiz gün Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı, Başbakan İrsen Küçük eşi Gülin Küçük’le birlikte İskele’de UBP İlçe Binasında halk ve partililerin bayram tebriğini kabul etmişti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık