Ana Sayfa Siyaset Harmancı: "Kapitülasyon metnine karşı direneceğiz"

Harmancı: "Kapitülasyon metnine karşı direneceğiz"

“Bizden icabında kalitesiz suyu, kaliteli fiyata satmamız söyleniyor. Bu zorunlu kılınıyor” diyen LTB Başkanı Harmancı, dört Bakanın Ankara’da yaptığı Su konusundaki temasların ardından ortaya çıkan anlaşma metnini “kapitülasyon metni” olarak tanımladı ve söz konusu metnin imzalanmaması noktasında önceliklerinin “mücadele etmek” olduğunu dile getirdi.

Giriş Tarihi: 12 Şubat 2016 Cuma 20:00
Harmancı:

Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı (LTB Başkanı Harmancı, dört Bakanın Ankara’da yaptığı Su konusundaki temasların ardından ortaya çıkan anlaşma metnini “kapitülasyon metni” olarak tanımladı ve söz konusu metnin imzalanmaması noktasında önceliklerinin “mücadele etmek” olduğunu dile getirdi. Kıbrıs Postası’na değerlendiren LTB Başkanı Harmancı, partisi TDP’nin de vermiş olduğu parti meclisi kararını hatırlatarak “bizden icabında kalitesiz suyu, kaliteli fiyata satmamız söyleniyor.

Bu zorunlu kılınıyor” diye konuştu. Başkan Harmancı, LTB Belediye Meclisindeki genel görünüm hakkında ise “belediye meclisinde de ağırlık benim gördüğüm bunun reddi yönündedir” ifadelerini kullandı. LTB Başkanı Mehmet Harmancı, “peki imzalanırsa istifayı düşünür müsünüz?” sorusuna ise “belediye meclisi düşüncemden farklı bir karar üretirse o gün düşünürüz. Bizim önceliğimiz bu kapitülasyon metninin imzalanmaması için direnmek ve mücadele etmektir” şeklinde yanıtladı. Harmancı, hükümetteki koalisyon ortaklarından UBP’nin doğası gereği “özelleştirme taraftarı” olduğunun bilindiğini ancak CTP’nin de yüzde yetmiş beşinin kendisi gibi düşündüğünü iddia etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık