Ana Sayfa Yurt Hasan Bozer'den 29 Ekim mesajı

Hasan Bozer'den 29 Ekim mesajı

Türkiye ile sonsuza dek yaşayacağız

Giriş Tarihi: 28 Ekim 2012 Pazar 11:48
Hasan Bozer'den 29 Ekim mesajı

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Hasan Bozer, Kıbrıs Türk halkının varoluş mücadelesinin en büyük güvence kaynağı olan Anavatan Türkiye Cumhuriyeti’nin, sonsuza dek mutluluk ve esenlik içinde yaşayacağını belirtti.

 

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Hasan Bozer, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajda, Türkiye Cumhuriyeti’nin 89’uncu kuruluş yıldönümünün, Türkiye’de olduğu gibi Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde de büyük bir coşku, kıvanç ve gururla kutlandığını söyledi.

 

Bozer mesajına şöyle devam etti:

“Türk Ulusu, Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde dünya tarihinde eşine ender rastlanır büyük bir destan yazarak, tüm zorluklara karşı göğüs germesini bilmiş, Ulusal Kurtuluş Savaşı’nı kazanarak Cumhuriyeti ilan etmiştir.

 

Demokrasi ve bağımsızlık bilincinin henüz yeterince özümsenmediği bir ortamda, Mustafa Kemal Atatürk, çağın çok ötesinde bir karar vererek, en çağdaş ve en erdemli yönetim biçimi olan Cumhuriyette karar kılmıştır. Atatürk böylelikle, büyük özveriler ve mücadeleler sonucunda kazanılmış olan Kurtuluş Savaşı’nı, egemenlik ve özgürlükle taçlandırmıştır.

 

Tarih içerisinde Türk Ulusu’nun yaratmış olduğu eserler, başarılar, değerler, insanlık ve dünya tarihine yön kazandırmıştır. Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde 89 yıl önce TBMM’de ilan edilen Türkiye Cumhuriyeti de, esaret altında bulunan uluslara bağımsızlık düşüncesini ve cesaretini veren özelliğiyle, yakın tarihi etkileyen evrensel bir niteliktedir.

 

Bu vesileyle, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 89’uncu yıldönümünde başta Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve O'nun silah arkadaşları olmak üzere, Kurtuluş Savaşı'nın tüm kahramanlarını büyük bir saygı, gönül borcu ve rahmetle anıyorum”

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık