Ana Sayfa Sağlık Hasipoğlu: "2013 sağlıkta modernleşme yılı olacak"

Hasipoğlu: "2013 sağlıkta modernleşme yılı olacak"

Sağlık Bakanı Ertuğrul Hasipoğlu, 2013 yılında gerek altyapı gerekse yeni yasa çalışmalarına devam edeceklerini belirterek, “2013 sağlıkta modernleşme yılı olacak” dedi.

Giriş Tarihi: 21 Aralık 2012 Cuma 17:19
Hasipoğlu:

Bakanlık basın bürosunun açıklamasına göre Hasipoğlu, yeni yılın yaklaşması nedeniyle sağlık kurumlarına ziyaret başlattı.

 

Hasipoğlu bugün sırasıyla İlaç ve Eczacılık Dairesi, Devlet Laboratuvarı Dairesi ve Bülent Ecevit Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret etti.

 

“2012’DE ÖNEMLİ BAŞARILARA İMZA ATILDI”


Ziyaretler esnasında basın yayın kuruluşlarına açıklamalarda bulunan Bakan Hasipoğlu, Sağlık Bakanlığı’na bağlı görev yapan tüm personelin özverili bir şekilde çalıştıklarına işaret ederek, 2012 yılı içerisinde sağlık alanında önemli başarılara imza atıldığını söyledi.

 

Sağlıkta çok iyi şeylerin de yapıldığını belirten Hasipoğlu, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC)’nin Thalassaemia’nın önlenmesi konusunda dünya birincisi olduğunu; Devlet Laboratuvarı’nın ise 2012 yılında uluslararası akreditasyona kavuştuğunu kaydetti.

 

“LABORATUVARI 76 ÜLKE TANIYOR”


Devlet Laboratuvarı’nın uzun uğraşlar sonucunda Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) tarafından akredite olmasını çok önemli bir olay diye niteleyen Hasipoğlu, Devlet Laboratuvarı’nın sonuçlarının 76 ülkede geçerli olduğunu, bunun da büyük bir başarı olduğunu belirtti.

 

“İLAÇ SIKINTISI YOK”


Sağlık Bakanı Hasipoğlu açıklamasında, ilaç konusunda da alınan önlemlerle herhangi bir sıkıntı veya eksiklik yaşanmadığını ifade ederek, vatandaşın mağdur olmaması için çalışma yürüttüklerini anlattı.

 

AB VE DÜNYA SAĞLIK ÖRGÜTÜ PROGRAMI


Avrupa Birliği ve Dünya Sağlık Örgütü programları ile ülkede aile bireylerinin sağlık durumlarını tespit etmek için çalışma yürüttüklerini de belirten Hasipoğlu, Sağlık Bakanlığı’nın doğru bildiği yolda ilerlemeye devam edeceğini söyledi.

 

YENİ YILDA MODERNLEŞMEYE DEVAM


Yeni yılda da gerek altyapı çalışmalarına gerekse yeni yasa çalışmalarına devam edeceklerini ifade eden Bakan Hasipoğlu, 2013 yılının sağlıkta modernleşme yılı olacağını vurguladı.

 

“Artık, hizmeti alanla hizmeti veren arasında dengeyi oluşturma açısında yasalar düzene girecek ve sağlık alanında 2013 çok daha güzel olacak” şeklinde sözlerini sürdüren Hasipoğlu, yeni yılın KKTC ile dünyaya barış, huzur ve sağlık getirmesi temennisinde bulundu.

 

TAK

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

BAŞHEKİM DİZDARLI’DAN ÇAĞRI...

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık