Ana Sayfa Gündem Hasipoğlu: "Gelinen nokta yadsınamaz"

Hasipoğlu: "Gelinen nokta yadsınamaz"

Sağlık Bakanı Ertuğrul Hasipoğlu, sağlık alanında, fiziki yapı, teknik donanım ve yasalar olmak üzere üç ana hedefe yönelik başlatılan çalışmalarda önemli başarılara imza attıklarını belirtti

Giriş Tarihi: 28 Aralık 2012 Cuma 19:11
Hasipoğlu:

Sağlık Bakanı Ertuğrul Hasipoğlu, sağlık alanında, fiziki yapı, teknik donanım ve yasalar olmak üzere üç ana hedefe yönelik başlatılan çalışmalarda önemli başarılara imza attıklarını belirtti.

 

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, basın toplantısı düzenleyen Hasipoğlu, bakanlığının 2012 yılındaki çalışmaları hakkında kamuoyuna bilgi verdi.

 

Basın toplantısının ardından hastaları ziyaret eden Sağlık Bakanı Hasipoğlu’na Başbakan İrsen Küçük de katıldı.

 

Başbakan Küçük basına yaptığı kısa açıklamada hem hastaların yeni yılını kutlamak hem de Eski Başbakan, Cumhuriyetçi Türk Partisi milletvekili Ferdi Sabit Soyer’e geçmiş olsun dileklerini iletmek için hastaneye geldiğini belirtti.

 

Soyer’in sağlığını iyi gördüğünü belirten Başbakan doktorların açıklamalarının da bu yönde olduğunu kaydetti.

 

HASİPOĞLU

Hasipoğlu toplantıda, “Sağlık konusunda gelinen nokta yadsınamaz. Önemli işler yapıldı ve bu noktaya gelindi” dedi.

 

İskele Sağlık Ocağı’nın önümüzdeki günlerde açılacağını Yeni Erenköy’de de yataklı servis verebilecek bir sağlık ocağının açılmasını hedeflediklerini kaydeden Hasipoğlu, bir yıl içerisinde toplamda 4 bin 602 ameliyat yapıldığını ve bunların 2 bin 165 tanesinin büyük ameliyatlar olduğunu söyledi.

 

Dr. Burhan Nalbantoğlu ve Cengiz Topel Hatahaneleri’nin fiziki yapısının da bakım yapılarak yenilendiğini söyleyen Hasipoğlu, gelecek yılın sağlıkta dönüm noktası olacağını vurguladı.

 

KAMİLOĞLU

Toplantıda söz alan Kalp ve Damar Cerrahi Şefi Operatör Doktor Ramadan Kamiloğlu da yıl içinde 155 açık kalp ameliyatı ve 170 büyük operasyon gerçekleştirildiğini belirtti.

 

Kamiloğlu, sağlıkta atılan adımların ekonomiye maddi yararlar sağlamakla birlikte hayati riskleri de ortadan kaldırdığını belirtti.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık