Ana Sayfa Yurt Hayat doluydu

Hayat doluydu

İki böbreğini de kaybettikten sonra annesinin tek böbreği ile yaşamaya başlayan 27 yaşındaki Fırat Balcı, arkadaşlarıyla maç izlerken fenalaştı ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Giriş Tarihi: 16 Nisan 2013 Salı 20:10
Hayat doluydu

Mehmet KARA

 

Küçük yaşlarda geçirdiği hastalıktan dolayı iki böbreğini birden kaybeden ve annesinden aldığı tek böbrekle yaşamını sürdüren 27 yaşındaki Fırat Balcı, önceki gün arkadaşlarıyla maç izlerken fenalaştı ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Balcı’nın hayat dolu ve çevresi tarafından sevilen bir kişi olduğu bildirildi. Balcı’nın annesinden aldığı böbreğini de iflas etmesi sonucu yaşamını yitirdiği öğrenildi. Futbol maçı izlerken aniden fenalaşan ve arkadaşlarının yardımıyla Lefkoşa Dr Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Fırat Balcı, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Balcı’nın ani ölümü sevenlerini yasa boğdu.

 

Dünyalar iyisi oğlunu genç yaşta kaybetmenin acısını yaşayan baba Osman Balcı, KIBRIS’a konuşurken duygulu anlar yaşadı. Osman Balcı, oğlunun küçük yaşlarda yakalandığı hastalıktan dolayı iki böbreğini de kaybettiğini ve 4 yaşından itibaren hayata tutunmak için mücadele verdiğini söyledi. Osman Balcı, 10 yaşındayken annesi Pembe Balcı’nın oğluna bir böbreğini verdiğini fakat yaklaşık 7 yıl sonra Fırat Balcı’nın yeniden rahatsızlığını belirtti. Fırat Balcı’nın böbreğinin iflas ettiğini dile getiren Osman Balcı, oğlunun haftada üç kez diyaliz makinesine girerek hayata tutunmaya çalıştığını ifade etti. Osman Balcı, oğlunun Demirhan’da evlerinin yan tarafında bulunan CD dükkanında çalıştığını ve rahatsızlığından dolayı ilkokulu yarıda bıraktığını dile getirdi. Balcı, oğlunun önceki gün arkadaşlarıyla birlikte futbol maçı izlerken aniden fenalaştığını kaydetti. Yaklaşık 20 dakika ambulansın gelmesini beklediklerini iddia eden Osman Balcı, oğlunun arkadaşlarının yardımıyla hastaneye götürüldüğünü fakat kurtarılamadığını söyledi. Oldukça üzgün olan arkadaşları ise yaşam mücadelesi boyunca Fırat Balcı’yı bir an olsun yalnız bırakmadı. Balcı’nın hayat dolu bir kişiliği olduğunu söyleyen arkadaşları, ayrıca Galatasaray’a gönül vermiş biri olduğunu, Çaki isimli köpeğini de çok sevdiğini belirtti. Balcı, dün kılınan öğle namazının ardından Minareliköy Mezarlığı’nda defnedildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık