Ana Sayfa Siyaset Henüz imza yok

Henüz imza yok

Hristofyas, “Lapta ve Karava Halk Dernekleri” tarafından düzenlenen etkinlikte yeni ekonomik önlemlere değindi.

Giriş Tarihi: 27 Kasım 2012 Salı 07:51
Henüz imza yok

Rum Yönetimi ile Troyka arasında anlaşma imzalanıp imzalanmadığı henüz netleşmiş değil. Rum Yönetimi Başkanı Dimitris Hristofyas, Troyka ile hiçbir şey imzalamadığını açıkladı.


Rum gazetelerine göre, “Lapta ve Karava Halk Dernekleri” tarafından düzenlenen etkinlikte konuşan ve halka hitap eden Hristofyas, konuyla ilgili halkın doğru bilgilendirilmesi gerektiğini vurguladı.


Politis’in haberine göre, AB liderleri ile Dünya Bankası, İMF ve AB temsilcilerinden oluşan Troyka’nın “bankaların hırsızlığı olmasa, Kıbrıs destek mekanizmasına ihtiyaç duymayacaktı” yaklaşımında olduklarını belirten Hristofyas, Troyka ile müzakerelerde çalışanların lehine düzenlemeler de olduğunu belirtti.


Eşel mobil sisteminin kısmi olarak askıya alınmasının geçici bir uygulama olacağını, 13. maaşın ise taleplere rağmen devam edeceğini ifade eden Hristofyas, muhalifler ile medya kuruluşlarının “beyin yıkamalarından” etkilenmemeleri konusunda halka çağrıda bulundu ve henüz hiçbir şey imzalamadığına vurgu yaptı.


“Türkiye’nin tehditlerine rağmen” doğalgaz rezervlerinin kullanım hakkının hükümet tarafından teminat altına alındığını söyleyen Hristofyas, Kıbrıs konusuna da değindi.

 

Türklere hediye konusu!

 

Fileleftheros gazetesine göre, müzakere sürecinde “Kıbrıslı Türklere hediye vermekle” suçlayanlar olduğunu söyleyen Hristofyas, “önerileriyle tüm Kıbrıslılara; Türklere, Maronitlere, Ermenilere ve Latinlere hediye verdiğini” savundu.


Hristofyas, “bu hediyeleri geri çekecek olanların yarım Kıbrıs’ı Türkiye’ye hediye edeceğini” de yineledi.


Politis gazetesine göre Meclis Başkanı Yannakis Omiru da bir etkinlikte yaptığı konuşmada, “Kıbrıs Helenizminin ekonomiyi yeniden canlandırmak için mücadele edeceğini” söyledi.


Omiru, ekonomik sorunların, istenmeyen bir çözümü kabul etmek için Kıbrıs Helenizmine boyun eğdirmeyeceğini de ifade etti.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

“DPÖ VERİLERİNE GÖRE ET AÇIĞI YOK”

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık