Ana Sayfa Yurt Hep aynı film

Hep aynı film

Lefke bölgesinde yarım saat süren sağanak yağmur, her yeri talan etti.

Giriş Tarihi: 23 Kasım 2012 Cuma 21:57
Hep aynı film

Güren TİLKİ


Lefke bölgesinde dün etkili olan sağanak yağmur, vatandaş ve esnafa çok zor anlar yaşattı. Yaklaşık yarım saat süren yağışlı hava, vatandaşı sokakta yakaladı. Sığınacak bir yer arayan vatandaşlar, bu kez de yollara biriken suların azizliğine uğradı. Anayoldan geçen araçlardan savrulan sular, birçok kişinin ıslanmasına neden oldu.

 

Öte yandan, Yedidalga’da Aspava Restoran’ın bulunduğu yol güzergahındaki yağmur suyu drenaj hattının tıkanması, esnafın dükkanlarının sular altında kalmasına neden oldu. Aspava Restoran sahibi Caner Aspava, restorana gelen yol üzerindeki tehlikeli viraj yanında yağmur suyu drenaj hattının temizlenmemesinden dolayı yağmur suyunu çekmediğini belirtti.


Yağmur suyunun geri gelmesi sonucunda yol üzerinde bulunan restoranlara su biriktiğini anlatan Aspava, “Her yağmurda aynı film, bıktık usandık” dedi. Aspava, bu sorunun 20 yıldır sürdüğünü ifade ederek Lefke Belediyesi ve Karayolları Dairesi’ne konuyu yazılı olarak bildirdiğini ancak kimsenin ilgilenmediğini belirtti. Restoran çalışanlarının yağmur suyunu dükkandan temizlemek için müşterileri bırakıp sokağa çıktığını anlatan Aspava, depoda hazır durumda bekletilen su torbalarının restoranın girişine yerleştirildiğini ifade etti.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık