Ana Sayfa Gündem Herkes çöktü

Herkes çöktü

Yaklaşık 10 bin mazbata mağduru yarın meclise yürüyecek

Giriş Tarihi: 23 Aralık 2012 Pazar 09:48
Herkes çöktü

Avukatlardan sonra mazbata mağdurlarının eylemi gündeme geldi. Ülkedeki ekonomik krizden dolayı bankalara borcunu ödeyemeyen, yüksek faizler altında ezilen yaklaşık 10 bin mazbata mağduru yarın Cumhuriyet Meclisi’ne yürüyecek.


Adaletli bir sistem ve yargı isteyen mağdurların yürüyüşü, saat 11.00’de gerçekleşecek.


Üreticiler Birliği Platformu Sözcüsü İrfan Çelik, mazbata mağdurlarının yürüyüşüne destek vereceklerini belirterek “Yaşananlar sosyal yara haline gelmiştir” dedi.


Çelik, mazbata mağdurlarının, daha adil yargılamaya tabi tutulması ve Faiz Yasası ile ilgili gerekli yasal değişikliklerin yapılması istemiyle yürüyüşü gerçekleştireceğini ifade etti.

İlgili yasada herhangi bir değişikliğe gidilmediğini yineleyen Çelik, sorunun afla çözülemeyeceğini, faiz oranlarıyla ilgili bir karar alınması gerektiğini savundu.


Çelik; esnafın, üreticinin, yatırımcının herkesin ekonomik anlamda çöktüğünü, batma noktasını geldiğine işaret ederek borçları ödemekte güçlük çekildiğini belirtti.


Borçlu kişilere, borçlarını ödeme fırsatı verilmesi gerektiğini, hapisliğin sorunu çözmediğini söyleyen Çelik, mahkemeden de adil yargılama istedi.


Çelik, ödeme gücünü kaybetmiş kişilerin, mahkemede yargılanırken borç miktarının sabitleştirilmesi ve kişinin bunu nasıl ödeyeceğinin sorgulanması gerektiğini söyledi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

2 TAKLA ATTI,ÇİTE DEVRİLDİ...

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık