Ana Sayfa Yurt Herkes eğlendi

Herkes eğlendi

Lefkoşa Türk Lisesi’nde müzik, tiyatro ve dans.

Giriş Tarihi: 18 Nisan 2013 Perşembe 13:35
Herkes eğlendi

Lefkoşa Türk Lisesi öğrencileri, “Yabancı Dil Günleri”, “Lefkoşa Türk Lisesi Tanıtım Filmi” ve “Tiyatro ve Tiyatroculuk” konularında etkinlik düzenlendi.


“Yabancı Dil Günleri” etkinliklerde filim gösterimi, farklı konularda sunumlar, skeç, dans ve müzik gösterileri yer aldı. Öğrenciler bu etkinlik haftasında bir de sosyal sorumluluk projesine imza attı.


Okul içinde gerçekleştirdikleri dayanışma gününden elde edilen gelir, Kemal Saraçoğlu Lösemili Çocuklar ve Kanserle Savaş Vakfı”na bağışlandı.


Mehmet Altınbaş Konferans Salonunda gerçekleştirilen final gününde yapılan etkinliğe vakıf temsilcisi de katılarak katkılarından dolayı öğrencilere teşekkür etti.

 

Tanıtım filmleri yarıştı

 

Öte yandan Lefkoşa Türk Lisesi öğrencileri, “Lefkoşa Türk Lisesi Tanıtım Filmi” projesi etkinliğinde birbirleriyle yarıştı.


Projede öğrenciler okulun tarihini araştırırken teknolojiyi de en iyi şekilde kullanmak için çaba gösterdi. 10 filmin yarıştığı finalde Bedirhan Küçük, Başak Gönül ve Burcu Coşkun’un hazırladığı film, jüri tarafından birinciliğe layık görüldü.


Yarışmada ilk üç dereceyi alan öğrencilere, Laconic Bilgisayar ve İkabs Computer tarafından ödül verildi.

 

Belediye Tiyatrosu’nu ağırladılar

 

Lefkoşa Belediye Tiyatrosu Lefkoşa Türk Lisesi öğrencileriyle buluştu.


Lefkoşa Belediye Tiyatrosu’ndan Yaşar Ersoy ve ekibi, okulun Mehmet Altınbaş Konferans Salonu’nda “Tiyatro ve Tiyatroculuk” konusunda öğrencilerle söyleşi gerçekleştirdi.


Yaşar Ersoy yaptığı konuşmada, zor bir süreçten geçmelerine rağmen üretmek, topluma ışık tutmak, düşündürmek ve harekete geçirmek için uğraş verdiklerini söyledi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık