Ana Sayfa Yurt Herkes tükettiğini ödemeli

Herkes tükettiğini ödemeli

CTP, Sanayi Odası, HAVA-SEN ve doktor örgütleri, borcunu ödemeyenin elektriğinin kesilmesi konusunda EL-SEN’i desteklediklerini duyurdu.

Giriş Tarihi: 20 Aralık 2012 Perşembe 08:24
Herkes tükettiğini ödemeli

Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu Çalışanları Sendikası’nın (EL-SEN) borcu olanların elektriklerinin kesilmesi uygulamasına Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP), Kıbrıs Türk Sanayi Odası, Hava Taşıyıcıları Çalışanları Sendikası (HAVA-SEN) ve Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği, Kıbrıs Türk Tabipleri Odası, Kıbrıs Türk Hekimler Sendikası, Kıbrıs Türk Serbest Çalışan Hekimler Birliği ve Kıbrıs Türk Dış Tabipleri Odası’ndan oluşan doktor örgütleri de destek belirterek, “Herkes tükettiği elektriğin parasını ödemeli” mesajını verdi.


CTP Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu dün yayımladığı yazılı açıklamada, CTP hükümeti döneminde devlet dairlerinin tükettiği elektrik enerjisinin ödenmesi için bütçeye ödenek konduğunu ve ödendiğini belirterek, 2009’da kurulan UBP Hükümeti döneminde tüketilen enerji karşılığında ise bütçeye ödenek konmadığını savundu.


Sanayi Odası tarafından yapılan açıklamada, “Kıbrıs Türk Sanayi Odası olarak elektrik borcunu ödemeyerek, halkın, sanayicinin, turizmcinin, esnafın daha fazla elektrik ücreti ödemesine sebep verenlerin elektriğinin kesilmesi eylemini destekliyoruz” denildi.


HAVA-SEN Başkanı Buran Atakan, KTHY’nin bir gecede nasıl kapatıldığının unutulamayacağını belirterek, KIB-TEK çalışanlarına ve halka, kurumlara sahip çıkılması yönünde çağrı yaptı.


Yaptığı yazılı açıklamada EL-SEN’e seslenen Atakan, “Yüzde yüzü devletin olan KTHY’nin çalışanlarına işsizlik parası dahi ödenmeden 18 ay sokakta kaldıklarını, yarı maaşa işe girmek zorunda bırakıldıklarını, iki yıl geçmiş olmasına rağmen İhtiyat Sandığı yatırımlarının yapılmadığını, tazminatlarının ödenmediğini sizlere hatırlatır ve özelde kurumunuza, genelde tüm kurumlarımıza sonuna kadar sahip çıkmanız yönünde yaşayan ölüler olarak sizleri uyarırız” ifadelerini kullandı.


Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği, Kıbrıs Türk Tabipleri Odası, Kıbrıs Türk Hekimler Sendikası (Tıp-İş), Kıbrıs Türk Serbest Çalışan Hekimler Birliği ve Kıbrıs Türk Diş Tabipleri Odası, EL-SEN’in “kuruma sahip çıkmak” için başlattığı borçlu işletmelerin elektriğini kesme eylemine destek belirtti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık