Ana Sayfa Dünya Herşey cocuklarımız için, gülümseten oyuncak projesi

Herşey cocuklarımız için, gülümseten oyuncak projesi

Hasan Vardar’ın önderliğinde gerçekleştirilen ‘Gülümseten Oyuncak Projesi’ düzenlenen basın toplantısıyla tanıtıldı.

Giriş Tarihi: 22 Aralık 2012 Cumartesi 18:45
Herşey cocuklarımız için, gülümseten oyuncak projesi

Devrim EYYUBİ


Ülkemizin başarılı fotoğraf sanatçılarından Hasan Vardar ve manken Hazal Ecer, önemli bir sosyal yardım projesine imza atarak minik yüzleri güldürüyor. ‘Gülümseten Oyuncak Projesi’ adıyla yola çıkılan önemli projede çeşitli nedenlerden hayatları ötekileştirilmiş çocukların yaşam şartlarına dikkat çekerek farkındalık yaratmaya çalışıyor.

 

Dün basınla bir araya gelen projenin mimarları Hasan Vardar ve Hazal Ecer, yola çıkışlarını, amaçlarını anlattılar, projeyle ilgili yazılı ve görsel medyaya açıklamada bulundular.

 

Basına ortak yapılan açıklamada projenin uzun zamandır düşünüldüğü belirtilerek ilk adımı atmanın verdiği mutluluğun yaşandığı ifade edildi.Yapılan vasın toplantısında çocukların geleceğe gönderilen mesajlar olduğu, bir ülkenin kaderinin çocukların gelecekleriyle belirlenebileceği dile getirildi. Açıklamada miniklerin dünyasının ancak oyuncaklardan oluşan bir dünya olabileceğinden yola çıkıldığı belirtildi.  Projenin 4 aşamalık evrelerle tamamlanacağının anlatıldığı basın açıklamasına şöyle devam edildi,

 

“Oyuncaktır her yaşta ki çocuğu gülümsetecek öncelikli etken, oyun ise onların iç dünyasını anlatabildiği en etkin yol. Her çocuğu gülümseten yegane şey oyuncak ise, çocuklarımızı yeni yıl gelmeden önce hatırlamak özellikle ötekileştirildiklerinin farkında olan minik yavrularımızın halk olarak her daim arkalarında olacağımızı, onlara olan sevgimizi hissettirmek ve onları mutlu etmek amacı ile oyuncak dağıtmayı planladık.

 

1’inci aşama, “Hediyelerinizi bekliyoruz”


Ana sponsorlarımızdan Aksoy LTD, Gizem Aksoy’dan aldığımız oyuncaklar ile Lefkoşa surlar içinde yaşayan çocuklarımız ve tanınmış modellerimiz Hazal Ecer, Serhat Kaynarpınar ile birlikte afiş ve sosyal medyada halkımızı harekete geçirebilmek için fotoğraf çekimi gerçekleştirdik.


Çocuklarımıza armağan edeceğiniz hediyelerinizi güzel, şirin paketler yaptırıp üzerine de hangi yaş grubu ve kız ya da erkek çocuğunun oyuncağı olabileceği ile ilgili bir not iliştirerek Lefkoşa, Girne, Mağusa’da Gloria Jean’s Coffee’s mağazaları, Güzelyurt’ta Sinerji Kültür Sanat Derneği, Yeni Erenköy’de Veterinerium Veteriner Kliniği’ne bırakmanızı bekliyoruz.

 

2’nci aşama, fotoğraf sergisi


Lefkoşa surlar içinde yaşayan çocuklarımızla birlikte, özellikle onları acındırmadan ve onların hayal gücünden de faydalanarak bir fotoğraf sergisi açacağız. 40-50 fotoğraftan oluşacak olan bu fotoğraf sergisin de fotoğrafları elbise, ayakkabı, defter, kitap vb. bağışlar karşılığında satmayı planlıyoruz.

 

3’üncü aşama kısa film çekimleri


İş ve sanat dünyasındaki duyarlı insanlarımızı çocuklar ile buluşturarak kısa film çekimleri yapılacaktır. Çocuklarımız ile duyarlı insanlarımızı bir araya getirip, çocuklarımızın amaçlarını, hayallerini, istemlerini kısaca onların dünyalarını kamuoyuna yansıtmaya çalışacağız. Yapılacak olan bu kısa filmler, sosyal medya aracılığı ile paylaşılarak projenin daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlayacağız.

 

4’üncü aşama yardım defilesi


Çocuklarımızın eğitim ve sosyal hayatına katkı sunabilmek amacı ile, Türkiye’nin ünlü moda tasarımcıları ve modelleri ile birlikte bir yardım defilesi yapılacaktır. Bu proje aracılığı ile, defile biletleri ve moda tasarımcısının bize bağışlayacağı kıyafetlerden elde edilecek gelir amaçlarımızı yerine getirebilmek için çocuklarımıza bağışlanacaktır.

 

İletişim numaraları


Projeyle ilgili bilgi almak ve katkı koymak için Gloria Jean’s Coffees’e eda.akdeniz@kaner.net adresinden ulaşılabileceği belirtilirken “Gülümseten Oyuncak Hareketi” projesi için Aksoy LTD, Gizem Aksoy tarafından oyuncak bağışlarına %25 özel indirim uygulanacaği kaydedildi.

 

Yurt dışından projeye katkı koymak isteyenler ise TR 22000 64 00000 1680 70 0056 45 nolu Ibana havale yaparak projemize destek verebileceği söylendi. Telefondan bilgi almak isteyen duyarlı vatandaşlar ise +90 392 22 34 444 no’lu telefondan ayrıntılara ulaşılabilecek.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

AY'DA YÜRÜYEN ABD'Lİ ASTRONOT ÖLDÜ

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık