Ana Sayfa 'Hevesleri kursağında kalanlar yapıyor'

'Hevesleri kursağında kalanlar yapıyor'

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Üstün, Lice'deki gerginliğe ilişkin, "Olayları Gezi Parkı eylemlerinde başarılı olamayanların kursağında kalan heves olarak görüyorum" dedi.

Giriş Tarihi: 29 Haziran 2013 Cumartesi 14:03
'Hevesleri kursağında kalanlar yapıyor'

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Ayhan Sefer Üstün, Lice'deki karakol yapımı gerginliğine ilişkin yaptığı açıklamada, Türkiye'nin çözüm süreci doğrultusunda emin adımlarla ilerlediğini ve yaşanan olayların sürece zarar vermeyeceğini anlattı. 

Bölge halkının sürecin başarılı olmasını istediğini ifade eden Üstün, "Çok güçlü bir iradeyle çözüm süreci devam ediyor. Bu irade hem hükümette hem de Türkiye kamuoyunda var. Bölgede yaşayan insanlarımız, bu sürecin üzerine titriyor. Bölgedeki provakatif birtakım olaylarla çözüm sürecinin sabote edilmesi çok zor" diye konuştu.

Üstün, sürecin başarısız olması için çeşitli eylemlerin yapıldığına işaret ederek, şöyle devam etti:

"Bu, daha önce de çok denendi. Süreç başlamadan önce Paris'te işlenen cinayetler, partimize yapılan saldırılar bunu engelleyemedi. Hem Tunceli'de hem de Lice'de çıkan olayları, Gezi Parkı eylemlerinde başarılı olamayanların kursağında kalan heves olarak görüyorum.

Gezi Parkı'nda yapamadıklarını Lice'de yapmaya çalışıyorlar. Kursaklarında kalmış bir heves ve öyle kalmaya devam edecek."

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık