Ana Sayfa Siyaset Hibe programları önümüzdeki yıl iki katına çıkacak

Hibe programları önümüzdeki yıl iki katına çıkacak

Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun, hibe programlarının ilk kez kendi hükümet dönemlerinde uygulamaya konulduğunu belirterek, önümüzdeki yıl hibe programlarının bu yılın iki katına çıkarılacağını ifade etti.

Giriş Tarihi: 22 Kasım 2012 Perşembe 15:42
Hibe programları önümüzdeki yıl iki katına çıkacak

Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun, hibe programlarının ilk kez kendi hükümet dönemlerinde uygulamaya konulduğunu belirterek, önümüzdeki yıl hibe programlarının bu yılın iki katına çıkarılacağını ifade etti.

 

Ekonomi ve Enerji Bakanı Atun, Talat Dinçer başkanlığındaki Mersin Esnaf ve Zanaatkarlar Birliği heyetini kabul etti.Kabulde, Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkarlar Odası Başkanı Hürrem Tulga ve bazı yönetim kurulu üyeleri de hazır bulundu.

 

Bakanlık Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamaya göre, Bakan Atun kabulde yaptığı konuşmada, Birliğin 87 kişilik güçlü bir katılımla  KKTC de bulunmasının kendilerine büyük bir mutluluk verdiğini söyleyerek,  Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkarlar Odası ile dayanışmasını görmenin de gurur verici bir tablo olduğunu belirtti.

 

Odaların ortaya koyduğu dinamizmin ülke ekonomisine büyük katkılar yaptığını kaydeden Atun,  bugüne kadar odalar ile projeleri birleştirip birlikte aynı yolda yürüdüklerini, icraatlarında da esnaf ile her zaman dayanışma içerisinde olmaya özen gösterdiğini ifade etti.

 

Geçtiğimiz 3 sene içerisinde farklı alanlarda farklı destekler vererek üretimi teşvik etmeye çalıştıklarını söyleyen Atun, üretimi teşvik ederken de ihracatın artması için  teşvik kapsamını genişlettiklerini belirtti.

 

Atun şunları kaydetti:

 

“Üreticilerimizin mevcut sanayiye entegrasyonunu gerçekleştirebilmesi  adına hem finansman imkanlarını geliştirdik, hem de tarım ve sanayi alanında ilk hibe programlarını yürürlüğe koyduk. Bu yıl ise, geçen yılki hibe programını ikiye çıkararak bu programı devam ettirmek istiyoruz. Bu durum ülke ekonomisine canlılık katacağı gibi esnaf ile sanayi entegrasyonuna önemli katkı sağlayacak”

 

Odanın Çıraklık Eğitim Merkezi’nin çok önemli bir girişim olduğunun altını çizen Atun, bu girişimin diğer sivil toplum örgütlerine de örnek olması dileğinde bulundu.

 

DİNÇER: “KKTC’DE  İYİ  GELİŞMELER OLDU”


Mersin Esnaf ve Zanaatkarlar Birliği Başkanı Talat Dinçer de konuşmasında, KKTC’yi çok önemsediklerini belirterek, en yakın çıkış kapısı olan Mersin’in  daha iyi kullanılması yönünde Esnaf ve Zanaatkarlar Odası ile  görüş alışverişinde bulunduklarını söyledi.

 

Dinçer, 2009’dan bugüne KKTC’de çok iyi gelişmeler olduğunu takip ettiklerini ifade ederek,  bu durumun kendilerini mutlu ettiğini söyledi.

 

TULGA: “PROJE ÜRETİMİ EKONOMİYİ CANLANDIRACAK”


Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkarlar Odası Başkanı  Hürrem Tulga da, konuşulanların hayata geçirilmesinin önemine vurgu yaparak,  işbirliği ile bir çok projeyi hayat geçirmenin mutluluğunu  yaşadıklarını söyledi.

 

Proje üretiminin ekonomiyi canlandıracağını söyleyen Tulga, Mersin esnafı ile yakın ilişkilerinin devam edeceğini belirtti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

"ŞEREF VE MUTLULUK GÜNÜ"

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık