Ana Sayfa Gündem "HİLELİ TAŞIMACILIK YAPILIYOR..."

"HİLELİ TAŞIMACILIK YAPILIYOR..."

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit bütçe görüşmelerinde görüşlerini aktardı.

Giriş Tarihi: 23 Kasım 2018 Cuma 13:18

Hileli taşımacılık yapıldığını, bunun için bazı tedbirler alındığını ve izin kuruluyla çalışma yapıldığını ifade eden Özyiğit, bunların incelemede olduğunu kaydetti.

Özyiğit, haksız kazançlar önlenirse ve Kar-iş’le anlaşılırsa, refakatçilerin, sabah, bölgesinden toplayacağı çocukları toplayıp okula götüreceğini ve okul müdürünün vereceği işleri yapacağını, okul bitiminde de çocukları tekrar toplayarak, evlerine teslim edeceğini anlattı.

İki katlı binada özel eğitim yapılmasının doğru olmadığını, bu konuda bir düzenleme yapıldığına işaret eden Özyiğit, Erenköy Kütüphanesi konusunda projenin hazır olduğunu, kaynağın ise Türkiye’den istendiğini kaydetti.

Siyasi nedenlerle kurulan üniversitelere işaret eden Özyiğit, kendilerine ön izin başvurusunda bulunan üniversitelere hemen izin verilmediğini ve bunların enine boyuna incelendiğini söyledi. Özyiğit, yüksek öğretimde kalitenin arttırılmasından yana olduklarını vurguladı.

Öğrenci kayıt sistemine değinen Özyiğit, bu sistemin sağlıklı bir şekilde işlediğine işaret etti.

Akademisyen yetiştirme için çalışmaları olduğunu, burs tüzüğünün bakanlar kurulunda olduğunu ve bunun yeniden düzenleneceğini ifade eden Cemal Özyiğit, kurallara ve koşullara uyulduğu takdirde hak edenlere burs verileceğini vurguladı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık