Ana Sayfa Siyaset HİNDİSTAN CUMHURBAŞKANI GÜNEY'DE

HİNDİSTAN CUMHURBAŞKANI GÜNEY'DE

Hindistan Cumhurbaşkanı Ram Nath Kovind Güney Kıbrıs’a üç günlük resmi bir ziyaret gerçekleştiriyor.

Giriş Tarihi: 3 Eylül 2018 Pazartesi 08:15
HİNDİSTAN CUMHURBAŞKANI GÜNEY'DE

Simerini gazetesi Hindistan Cumhurbaşkanı Ram Nath Kovind’in, bu sabah, Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis tarafından kabul edileceğini yazdı.
Habere göre Kovind ile Anastasiadis ilk önce baş başa görüşecek, ardından da iki ülke heyetleri arasındaki görüşmeye geçilecek.
Görüşmelerin tamamlanmasının ardından ise Kovind ve Anastasiadis’in basına açıklamalarda bulunacağını yazan gazete Anastasiadis’in bu akşam Hindistan Cumhurbaşkanı onuruna yemek vereceğini de belirtti.
Gazete, Kovind’in ayrıca Rum Meclisi’nin özel birleşiminde konuşma yapacağını, Kıbrıs Üniversitesi’nde konferans vereceğini ayrıca burada Hindistan’ın büyük şairlerinden biri olan Rabindranath Tagore’nin heykelinin açılışını yapacağını da yazdı.

İLİŞKİLER GÜÇLENDİRİLECEK
Habere göre Kıbrıs’taki Hindistan Yüksek Komiseri R.K Raghavan, Kovind’in ziyareti nedeniyle Rum Haber Ajansı’na yaptığı açıklamada, bu ziyaretin, iki ülke arasındaki ilişkileri daha da güçlendirmesinin beklendiğini ifade etti.
İki ülkenin, birbirinden öğreneceği çok şeyin olduğunu ifade eden Raghavan, iki ülkenin geçmişine ilişkin benzerliğe atıfta bulunarak, iki ülkenin İngiliz egemenliğinden bağımsızlığını kazandığını belirtti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık