Ana Sayfa Yurt Hırsızlık yapanı Allah görür

Hırsızlık yapanı Allah görür

Türkmenköy Köy Kooperatifi’nin kasasından çalınan 300 TL ile ilgili mahkemeye çıkarılan İbrahim Akim hakkındaki suçlamayı reddetti.

Giriş Tarihi: 14 Kasım 2012 Çarşamba 09:07
Hırsızlık yapanı Allah görür

Ahmet İLKTAÇ

 

Türkmenköy Köy Kooperatifi’nde pazar günü meydana gelen hırsızlık olayının faili olarak, Akdoğan Polatpaşa Lisesi’nde bekçi olarak çalışan İbrahim Akim isimli kişi tutuklandı. Kooperatifin kasasından 300 TL çalınmasının yanında, zanlının görevde olduğu zamanlarda Akdoğan Polatpaşa Lisesi’nde meydana gelen hırsızlık olayları ve bölgedeki diğer benzer suçlarında faili olabileceği düşünülen Akim, tutukluluk istemiyle çıkarıldığı mahkemede aleyhindeki suçlamaları reddetti ve “Hırsızlık yapanı kimse görmezse Allah görür” dedi.


Gazimağusa’da dün öğleden sonra mahkeme huzuruna çıkarılan Akim’in aleyhine 3 günlük tutukluluk emri alınırken, mahkeme zanlının cezai ehliyetinin bulunup bulunmadığı hakkında doktor raporu temin edilmesini istedi.
Gazimağusa Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Banu Soyer’in huzurunda görüşülen tutukluluk duruşmasında İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Ahmet Özlemler, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Dörtyol Polis Karakolu’nda görev yapan polis memuru Engin Yıldız’ı tanık olarak dinletti.


Tanık polis, 11 Kasım 2012 tarihinde saat 11.15’te Türkmenköy’de faaliyet gösteren ve işletmeciliğini Şifa Mahmut Kemal’in yaptığı Türkmenköy Kooperatifi’nin arka kapısının hasar yapılmadan içerisine girildiğini bildirdi.


Kooperatif içerisinde bulunan kasadan 300 TL para çalındığını ifade eden polis memuru, işletmenin güvenlik kamerasında yeşil renk kar maskesi takan bir kişinin tespit edildiğini açıkladı.


Şüpheli olarak gözaltına alınan İbrahim Akim’in evinde yapılan aramada yeşil renk berenin emare alındığını dile getiren Engin Yıldız, çalınan paranın ve anahtarın henüz bulunamadığını kaydetti ve mahkemeden zanlının 3 gün süre ile poliste tutuklu kalmasını talep etti.


Savcı Ahmet Özlemler’in sorularını yanıtlayan tahkikat memuru, bölgede bazı sirkat olaylarının daha olduğunu, bu sirkat olaylarının 2 tanesinin zanlının çalıştığı Akdoğan Polatpaşa Lisesi’nde, zanlının nöbetçi olduğu gece yaşandığını bildirdi.


Mahkemenin söz vermesi üzerine zanlı; “Hırsızlık kötü bir huydur. Bir şeyi çalarsanız, kimse görmezse Allah görür ve cezasını verir. Ben sadece sigara almaya gittim. Polisin evde bulduğu bere de CTP’nin beresidir. Seçim zamanı mitinglerden bana kaldı. Bundan dolayı tutuklandım. Bence soruşturma için 1 gün yeter” diye konuştu.


Yargıç Banu Soyer, zanlının 3 gün süre ile poliste tutuklu kalmasını emrederken, cezai ehliyetinin olup olmadığının araştırılması için de doktor kontrolünden geçirilmesine karar verdi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık