Ana Sayfa Gündem HP MAAŞ ARTIŞINI BAĞIŞLIYOR

HP MAAŞ ARTIŞINI BAĞIŞLIYOR

Halkın Partisi Bakan ve vekilleri bu aydan itibaren maaşlarına yansıyacak hayat pahalılığı artışını her ay farklı bir hayır kurumuna bağışlama kararı aldı.

Giriş Tarihi: 30 Temmuz 2018 Pazartesi 08:16
HP MAAŞ ARTIŞINI BAĞIŞLIYOR

Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudert Özersay ile İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars ve Milletvekili Jale Refik Rogers, Halkın Partisi olarak sosyal medya hesaplarından konuyla ilgili ortak açıklamayı paylaştı.
Özersay ve Baybars’ın ortak açıklamasında şu ifadelere yer verildi.


“Hayat pahalılığının kamudan maaş alan herkese eşit oranda/yüzdelikte yansıtılması yerine, fazla alana daha az, az alana ise daha fazla yansıtılması için Maliye bir çalışma yaptı ancak bunun özellikle hayat pahalılığı için teknik olarak mümkün olmadığı sonucuna vardı. Bize söylenen, bunun maaş baremleri arasındaki oranları ve skalayı da bozacağı yönündedir.Öte yandan bizler Halkın Partisi vekilleri olarak bu hayat pahalılığı artışını almayı, kendimize göre doğru bulmuyoruz. Bu nedenle bu konuda daha makul bir formül bulununcaya değin, yapılması zorunlu olduğu söylenen bu artışı her ay topluca farklı bir hayır kurumuna bağışlama kararı aldık.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

RAFET EL ROMAN CLİP ÇALIŞMALARINI LES AMBASSADEURS OTEL’DE YÜRÜTÜYOR (VİDEO GÖRÜNTÜ)

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık