Ana Sayfa Gündem Hristodulidis'ten müzakere açıklaması

Hristodulidis'ten müzakere açıklaması

Rum Hükümet Sözcüsü Nikos Hristodulidis, İsviçre'de süren müzakerelerde, toprak konusunda anlaşmanın hedef olduğunu ifade etti.

Giriş Tarihi: 13 Kasım 2016 Pazar 13:47
Hristodulidis'ten müzakere açıklaması

Rum Hükümet Sözcüsü Nikos Hristodulidis, Cenevre'de, toprak konusunda mutlak bir anlaşma sağlanmasının hedef olduğunu belirtti.

Fileleftheros gazetesi ve diğer gazetelere göre Rum Hükümet Sözcüsü Nikos Hristodulidis, Mont Pelerin'deki görüşmelerin tamamlanmasının ardından yaptığı açıklamada, Cenevre'de toprak konusunda mutlak bir anlaşma sağlanması perspektifini, mümkün olan hedef addettiklerini ifade etti.

Hristodulidis, bunun ötesinde hiç kimsenin nihai sonucu önceden belirlemesinin mümkün olmadığını, bunun diyaloğun sonucuna bağlı olacağını belirtti.

Görüşülen üç toprak kriterinden de bahseden Hristodulidis, mümkün olduğu kadar fazla göçmenin geri dönmesini sağlayacak toprak oranı ve kurucu devletlerin kıyı şeridi oranı olduğunu belirtti.

ANASTASİADİS'TEN BİLGİLENDİRME

Alithia gazetesi Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis'in, Cenevre'de gelecek hafta yapılacak görüşmeler öncesinde, Yunan hükümetini, Rum siyasi partileri hatta Yunanistan'daki siyasi parti başkanlarını bilgilendirmesinin beklendiğini yazdı.

Habere göre Anastasiadis'in Kıbrıs sorununun çözümüne ilişkin müzakere çabalarına destek verme konumunda olan ülkelerin liderleriyle de telefon görüşmesi yapması bekleniyor.

Fileleftheros gazetesi Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis'in, Mont Pelerin'deki görüşmelerin ardından dün Ada'ya döndüğünü yazdı ancak ayrıntıya yer vermedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık