Ana Sayfa Yurt Hristofyas kalbim sızlıyor dedi

Hristofyas kalbim sızlıyor dedi

Hristofyas, ekonominin geldiği durum nedeniyle bankaları ağır bir dille suçlarken, yaşadığı sıkıntıları anlattı.

Giriş Tarihi: 6 Aralık 2012 Perşembe 08:45
Hristofyas kalbim sızlıyor dedi

Rum Yönetimi Başkanı Dimitris Hristofyas, ekonomik krizin tüm sorumluluğunu bankalar ve eski Merkez Bankası başkanı’na yükledi.


Hristofyas bir süredir beklenmekte olan ekonomik krizi aşabilmek için Avrupa Birliği (AB) Destek Mekanizması’na başvuru ve Troyka ile varılan ilke anlaşması konusunda Rum halkına sesleniş konuşmasını salı akşamı yaptı.


Fileleftheros “Mekanizmadan Kaçmaya Çalıştık” başlıklı haberinde Hristofyas’ın Rum ekonomisinin durumunu anlattığı salı akşamki halka sesleniş konuşmasında çok mutsuz göründüğünü ve bütün kararları kalbi sızlayarak aldığının altını çizdiğini belirtti.


Habere göre, ekonominin geldiği durum nedeniyle bankaları ve Rum Merkez Bankası eski başkanını ağır bir dille eleştiren Hristofyas, krizin Rum iç cephesinde değerlendirilme şeklinin Troyka ile müzakerelerde kendilerini zayıflattığından ve AB içerisinde, bakanları memorandumu isterken kendisinin istemediği dedikoduyla iftirasının dolaştığından şikâyet etti.


Habere göre AKEL Hristofyas’ın Salı akşamki konuşmasını samimi bulduğunu açıklarken DİKO Hristofyas’ın, kendinden başka herkesi suçladığını, EDEK ise özeleştiri yapmadığını ve başka herkesi eleştirdiğini açıkladı.


Simerini “Bütün Sorumluluğu Bankalara ve Eski Merkez Bankası Başkanı’na Attı... Başkan, Troyka ile Müzakerelerde Ana Hedeflerimizi Başardık Diyor” başlıklı haberinde Hristofyas’ın başarı olarak; hidrokarbon yataklarının kullanımındaki ulusal denetimi, Kamu İktisadi Teşekkülleri (KİT)’lerin özelleştirilmemesi perspektiflerinin oluşturulması, çalışanların kazanılmış haklarının korunması ve Troyka’nın maaş kesintilerinin kademelendirilmesine ikna edilmesi başlıklarını sıraladığını yazdı.


Politis manşet haberine “Halka Seslenişinde Hristofyas’ın Ayağı Suya Erdi” başlığını attı ve ‘memorandumun iflastan daha iyi olduğuna’ işaret eden Hristofyas’ın “Birlik olursak 74 mucizesini tekrarlayabiliriz” sözünü öne çıkardı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık