Ana Sayfa Gündem “HÜKÜMET İYİ BİR MUHASEBECİ DEĞİL"

“HÜKÜMET İYİ BİR MUHASEBECİ DEĞİL"

UBP Milletvekili Oğuzhan Hasipoğlu, ülkedeki ekonomik krize işaret ederek, vatandaşların marketlerde bir poşeti bile doldurmakta zorlandığını ifade etti ve hükümetin iyi bir muhasebeci değil, iyi bir denetçi tutmasını istedi.

Giriş Tarihi: 18 Aralık 2018 Salı 10:48
“HÜKÜMET İYİ BİR MUHASEBECİ DEĞİL

Ekonomi ve Enerji Bakanlığı bütçesiyle ilgili söz alan UBP Milletvekili Oğuzhan Hasipoğlu, ülkedeki ekonomik krize işaret ederek, vatandaşların marketlerde bir poşeti bile doldurmakta zorlandığını ifade etti ve hükümetin iyi bir muhasebeci değil, iyi bir denetçi tutmasını istedi. 

Hasipoğlu, tasarruf tedbirlerinin ve bu çerçevede enerjide tasarruf tedbirlerinin önem taşıdığını ifade ederek, bakanlık altında faaliyet gösteren dairelere değindi ve düşünce ve önerilerini paylaştı. Şirket isimleri verilirken dikkat edilmesi gerektiğini ifade eden Hasipoğlu, enerjide de atılacak adımların önemine işaret etti. 

Özellikle Rum tarafından önceki gün gelen paylaşım önerisine hükümetin cevabının ne olduğunu merak ettiğini söyleyen Hasipoğlu, bu konuda atılması gereken adımları özetledi. Hasipoğlu, Rum tarafının Türk tarafına yanaşmaya başladığını ifade etti ve Enerji Bakanlığı’nın üzerine düşen adımları atmasının önemine dikkat çekti. 

Oğuzhan Hasioğlu, petrol ve doğal gaz konusunun Kıbrıs’ta çözüm veya iki ayrı devletin sebebi olacağına inanç belirterek bu konuda Cumhurbaşkanı, Dışişleri Bakanı ve Enerji Bakanı’nın birlikte hareket ettiğini düşündüğünü söyledi. 

Hasipoğlu, Rum tarafının basından basına “4’te 1” önerisine “sadaka mı veriyorsun” diye cevap vererek, Kıbrıs Türk tarafının münhasır ekonomik alanının Rum tarafından daha fazla olduğunu, bu konuda Ekonomi Bakanlığı’ndan adım beklediklerini, bu paylaşımın en az yarı yarıya olması gerektiğini, Türkiye ve Kıbrıs Türk halkının haklarının korunmasının önemine vurgu yaptı. 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık