Ana Sayfa Dünya Hükümet kurma çalışmaları devam ediyor !

Hükümet kurma çalışmaları devam ediyor !

Erken genel seçimlerin ardından koalisyon kurma çalışmaları devam ediyor. HÜKÜMETİ KURMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR...

Giriş Tarihi: 29 Ocak 2018 Pazartesi 13:08
Hükümet kurma çalışmaları devam ediyor !

DP, TDP VE HP PARTİ MECLİSLERİ BU AKŞAM TOPLANACAK

Erken genel seçimlerin ardından koalisyon kurma çalışmaları devam ediyor.  HÜKÜMETİ KURMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR...

DP, TDP VE HP PARTİ MECLİSLERİ BU AKŞAM TOPLANACAK DP, TDP VE HP PARTİ MECLİSLERİ BU AKŞAM TOPLANACAK  YDP PARTİ MECLİSİ TOPLANTISI İSE YARIN  Erken genel seçimlerin ardından koalisyon kurma çalışmaları devam ediyor.

Demokrat Parti (DP) Meclisi bu akşam saat 18.00’de, Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) ile Halkın Partisi (HP) saat 19.00’da toplanacak.  Yeniden Doğuş Partisi (YDP) ise yarın saat 17.00’de parti meclisi toplantısı yapacak.

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP)  ile Ulusal Birlik Partisi’nin (UBP) bugün için planlanmış herhangi bir parti meclisi toplantısı yok. Cumhurbaşkanı tarafından hükümeti kurma görevi verilen UBP Genel Başkanı ve Başbakan Hüseyin Özgürgün, CTP, TDP, DP ve YDP ile görüşmüştü. Özgürgün yaptığı görüşmelerin ardından, DP ve YDP ile üçlü koalisyona yönelik “hükümeti kurabilmek için bir ışık bulunduğunu” açıklamıştı.  Öte yandan CTP, DP, HP ve TDP başkanları da 7. görüşmelerinin ardından koalisyon görüşmelerini tamamladıklarını, sonucun olumlu olduğunu ve yetkili kurullarının bugün toplanarak ulaşılan sonucu değerlendireceğini belirtmişti. DP bu akşam toplanacak Parti Meclisi’nde CTP, HP ve TDP ile dörtlü veya UBP ve HP ile üçlü koalisyona ilişkin kararını verecek.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

“ABD BENİ ÖLDÜRÜP HÜKÜMETİMİ DÜŞÜRMEK İSTİYOR”

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık