Ana Sayfa Gündem "HÜKÜMETİ DÜŞÜRMEK HALKA İHANET OLUR"

"HÜKÜMETİ DÜŞÜRMEK HALKA İHANET OLUR"

Yeniden Doğuş Partisi Genel Başkanı Erhan Arıklı bugün katıldığı bir televizyon programında yeni hükümet senaryolarına değinerek; “Bu aşamada bu hükümeti yıkmak halka ihanet olur” dedi.

Giriş Tarihi: 7 Kasım 2018 Çarşamba 15:17

Bu hükümetin yapacak çok işleri olduğunu söyleyen Arıklı; “Öncelikle bütçeyi bu hükümet hazırlamalıdır. Ayrıca Türkiye ile imzalanacak olan Ekonomik Protokol de 1 Aralık tarihine kadar bu hükümet tarafından görüşülüp imzalanmalıdır. Bu iki konunun vakit kaybına tahammülü yoktur. Birileri bir an evvel iktidara gelmek hevesi ile yanıp tutuşuyor olabilirler. Bunların tuzu kurudur. Özellikle UBP tabanı iktidar sevici bir tabandır. Her ne pahasına olursa olsun iktidara gelmek için gayret içerisindedirler. Zaten Kurultay propaganda döneminde en çok kullanılan argüman da bu idi. Biz YDP olarak bu tür bir siyasi ihtirasın parçası olmayız. Şu anda var olan bir Hükümet var, bu Hükümetin başarılı olması için yardımcı olmalıyız. Yapıcı muhalefet yaparak da Hükümete yardımcı olunabilir. Biz bunu yapmaya çalışıyoruz” dedi.

Arıklı YDP’nin 2 Milletvekiline sahip olmasına rağmen Ana Muhalefet partisinden daha iyi muhalefet yaptığını söyleyerek, “CTP İktidar olmayı, UBP ise muhalefet olmayı beceremiyor” dedi.

Arıklı “Su” konusunun, Türkiye ile KKTC’nin arasına soğukluk koyduğunu da söyleyerek; “Türkiye su konusunda kendisinin KKTC idarecileri tarafından aldatıldığını düşünüyor. UBP ve şu anda Hükümette olan 4 parti bu konuda Türkiye’ye verdikleri sözü tutmadılar. Bugün musluklarımızdan hala daha sağlıklı su akmıyorsa ve suyu pahalı kullanıyorsak bunun sebebi bizim dışımızdaki 5 siyasi partidir. Çünkü isale hatlarının yenilenmesi gerekiyor. Bu para ne Hükümette ne de belediyelerde var. Kirli ve pahalı suyu tüketmeye devam ediyoruz.” dedi.

Arıklı elektrik konusuna da değinerek; “Teknecik santralinin ekonomik ömrü 2025 yılında tamamlanacak, Aksa ile yapılan sözleşme de 2024 yılında bitecek. Yani 5-6 sene sonra ciddi bir elektrik krizimiz olacak. Hükümet şimdiden bu konuda önlem almalı. Ama bırakın 5-6 sene sonrasını, yarın ne yapacağını bilmeyen bir Hükümet var. Bu Hükümeti yıl sonuna kadar yıkmak halka ihanet, yıl sonundan sonra yıkmamak ise daha büyük bir ihanet olur” dedi.

(K.POSTASI)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

GEÇİTKALE - MALLIDAĞ YOLUNDA KAZA: 4 YARALI

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık