Ana Sayfa Gündem "HÜKÜMETTE OLMAK İÇİN HERŞEYİ YAPARLAR"

"HÜKÜMETTE OLMAK İÇİN HERŞEYİ YAPARLAR"

Meclis Eski Başkanlarından TDP Milletvekili Hüseyin Angolemli, üç gündür nisap sorunu nedeniyle toplanamayan Meclis Genel Kurulu’nda muhalefetin hükümeti zorladığını belirtti ve topu Ana Muhalefet UBP’ye attı.

Giriş Tarihi: 18 Ekim 2018 Perşembe 14:04

Meclis Eski Başkanı TDP Milletvekili Hüseyin Angolemli, üç gündür nisap sorunu nedeniyle toplanamayan Meclis Genel Kurulu’nda muhalefetin hükümeti zorladığını belirterek, yurt dışında yapılan bazı toplantıların Kıbrıs Türkü açısından önemli olduğunu söyledi. Angolemli, Parlamentolar Arası Birliği toplantısında Kıbrıs konusundaki görüşlerin anlatıldığını belirterek, bu toplantılara her partiden bir kişinin gittiğini kaydetti. Angolemli, son olarak düzenlenen bu toplantıya iktidarda bulunan partilerin milletvekillerinin de gittiğini söyledi. Angolemli, bu toplantıya TDP ve CTP’den iki milletvekilinin gitmesiyle 26 sayısının altına düşüldüğünü belirterek, muhalefetin de katılmamasıyla nisap sorunun yaşandığını kaydetti.  Muhalefetin Meclise girerek çoğunluğu sağlaması gerektiğini ifade eden Angolemli, muhalefetin Cenevre ve Strazburg’taki toplantılara katılmadaki yararı çok iyi bildiğini söyledi. 

Angolemli, muhalefetin topluma “iktidardakilerin sayısı bu kadardır. Her an eksilebilirler. Hükümet kritiktir” denmeye çalışıldığına vurgu yaparak, bunu gündeme getirmenin muhalefetin istemi olduğunu belirtti. 

Angolemli, Cenevre ve Strazburg’a kadar giden milletvekillerinin dönene kadar toplanmada sıkıntı yaşanacağının açık olduğunu belirterek, Yeniden Doğuş Partisi’nin bu gibi durumlarda uzun süre Meclis’in toplanmasında yardımcı olduğunu, ancak son bir karar alarak bundan böyle destek olmayacaklarını açıkladıklarını belirttiklerini kaydetti.

Angolemli, YDP’nin ilk defa meclise giren bir parti olduğunu ve muhalefet olduklarını göstermeleri açısından böyle bir karar almış olabileceklerini söyledi. Hüseyin Angolemli, “YDP bana göre yanlış zaman seçti. Bana göre anlattığım gerekçelerle ve tüm halkı ilgilendiren bir konuda söz konusu milletvekilleri bu toplantılara katılmak durumundaysalar, YDP yerinde ben olsaydım Meclis’in toplanması için mutlaka katılım gösterirdim” diye konuştu. 

Angolemli, UBP’nin kurultay dönemine girdiğini ifade ederek, yeni seçilecek başkanla ana muhalefet partisi UBP’nin “bir an evvel iktidar yıkılmalı ve biz gelmeliyiz” havası yaratmaya çalıştığını belirtti. Angolemli, UBP tabanının hükümet olmak için her şeyi yapmaya hazır olduğunu ifade ederek, hükümete gelme havası yaratan liderlerin başkanlık seçiminde öne çıkabileceklerini kaydetti. Angolemli, “Bu da mutlaka düşünülmüştür” diye konuştu. 

Hüseyin Angolemli, dövizin düşüşe geçtiğini, ancak piyasada bir düşüşün olmadığını ifade ederek, ülkede eksik olan en büyük sorunlardan birinin denetim mekanizması olduğunu söyledi. Angolemli, yasalar yapıldığını, ancak uygulanmadığını, bunun için ise denetim yapılmadığını belirterek, Başbakan’ın yaptığı denetimlerle ilgili kamuoyuna birkaç örnek göstermesi gerektiğini vurguladı. 

Angolemli, şunları söyledi, “Maalesef piyasa denetlenmiyor. Döviz iniyor, ancak ürünlerdeki fiyatlar aynı yerde. Liberal ekonomi üzerinde piyasa kendi kendini denetler, ancak bizde ithalatçının sayısı azdır. Buna rağmen denetim olmuyor. Denetleme olmadığında da herkes istediğini yapıyor. Denetim dün de yoktu, bugün de yok. Başbakan açıklama yaptı. Denetim yapacağız diye. Yapıldıysa kamuoyuna bilgi verilmelidir. Yapılmadıysa bu noksanlık nerededir, vatandaşı bilgilendirmeleri gerekir.” 

(HABERATÖR)

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

“TEL-SEN SAMİMİYETEN UZAK”

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık