Ana Sayfa Yurt HÜKÜMETTEN GAZETELERE MADDİ DESTEK GELİYOR

HÜKÜMETTEN GAZETELERE MADDİ DESTEK GELİYOR

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Hükümeti, ülkede yayımlanan basılı gazetelerin yaşatılmasını desteklemek amacıyla maddi katkı kararı aldı.

Giriş Tarihi: 23 Aralık 2016 Cuma 11:10
HÜKÜMETTEN GAZETELERE MADDİ DESTEK GELİYOR

Hükümetin medya destek programına göre, aktif çalışan sayısına bakılmaksızın en az iki yıldır yayımlanan her gazeteye 20 bin TL destek verilecek. Ayrıca aktif çalışan sayısına göre de 15-30 ve 40 bin TL katkı sağlanacak.

Başbakanlık Basın Bürosu'nun açıklamasına göre, Başbakan Hüseyin Özgürgün başkanlığındaki Bakanlar Kurulu, KKTC'de yayımlanan gazetelerin yaşatılması ve içinde bulundukları sıkıntılarının aşılmasına destek amacıyla, belirlenen kriterler kapsamında bir defaya mahsus olmak kaydıyla katkı yapılmasını kararlaştırdı.

YAZILI BASINA DESTEK KARARI

Bakanlar Kurulu kararına göre, yazılı basınının desteklenmesi amacıyla en az 2 yıldır yayın hayatında olan gazetelere, sosyal güvenlik yatırımlarının yerine getirilmesine bir defaya mahsus olmak kaydıyla katkı yapılacak.
Bu bağlamda, çalıştırdığı aktif çalışan sayısına bakılmaksızın her gazeteye 20 bin TL; 1 ve 5 arası aktif çalışanı olanlara 15 bin TL; 6 ve 10 kişi aktif çalışanı olanlara 30 bin TL; 11 ve üstü aktif çalışanı olan gazetelere ise 40 bin TL ayrıca katkı sağlanacak.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık