Ana Sayfa Gündem HÜKÜMETTEN İZİN ÇIKTI

HÜKÜMETTEN İZİN ÇIKTI

Bakanlar Kurulu, Ekonomi ve Enerji Bakanlığı'nın iznine, Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı'nın da koyacağı kayıt ve şartlara bağlı olarak,Esnaf Zanaatkarlar ve Üreticiler Pazarlama Kooperatif Ltd. şirketine25 ton dökme zeytinyağı ithal ön izin verildi.

Giriş Tarihi: 24 Aralık 2018 Pazartesi 13:34
HÜKÜMETTEN İZİN ÇIKTI

Geçtiğimiz Salı Günü Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren 25 tonluk ithal izin, 30 Haziran 2019 tarihine kadar geçerli olacak.

Öte yandan, verilen ön izin, bir haftasını henüz doldurmazken, tonlarca ithal zeytinyağının 21 Aralık günü adaya ulaştığı öğrenildi.

18 Aralık’ta yayımlanan Resmi Gazete’de, ithal iznine ilişkin şu ifadelere yer verildi:

“Bakanlar Kurulu, önergede belirtilenler ışığında, Esnaf Zanaatkarlar ve Üreticiler Pazarlama Kooperatif Ltd. Şti.'ne EK:1 'de sunulan "Zeytinyağı ithalatında Uygulanacak Usul ve Esaslar" ile EK:2'de sunulan "Zeytinyağı ithalatında Aranacak Kalite ve Saflık Kriterleri"ne uygun TC veya AB ülkelerinden ithal edilecek zeytinyağının ülkeye girişinde, ithalatın gerçekleştirileceği ülkenin yetkili makamının vereceği sağlık sertifikaları ve akredite olmuş bir laboratuvardan alınacak analiz belgelerinin ibraz edilmesi koşuluyla; 25 ton dökme zeytinyağı ithal izni verilmesine ve 30 Haziran 2019 tarihine kadar Ekonomi ve Enerji Bakanlığı'nın iznine tabi olarak Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı'nın kayacağı kayıt ve şartlara bağlı olarak ön izin verme konusunda yetkili kılınmasına karar verdi.”

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık