Ana Sayfa Magazin Hülya Avşar'ın duvarını yıktılar

Hülya Avşar'ın duvarını yıktılar

Hülya Avşar, komşusunun açtığı davayı kaybetti. Yargıtay kararının kesinleşmesinin ardından Sarıyer Büyükdere’deki köşkünün duvarı yıkılan Avşar, tazminat da ödeyecek.

Giriş Tarihi: 13 Aralık 2012 Perşembe 09:27
Hülya Avşar'ın duvarını yıktılar

Hülya Avşar ile Sarıyer Büyükdere’deki köşkünün komşusu Nazmi Karbuz arasındaki hukuk savaşı 2002’de başladı. Karbuz, öncelikle Avşar’ın köşküne giden yollara duvar örerek kendi arazisine tecavüz ettiğini ve 50 yaşını geçmiş meyve ağaçlarını havuz yaptırmak için kestirdiğini iddia ederek savcılığa başvurdu.

 

3 AYRI DAVA AÇILDI
Soruşturma sonunda, Avşar hakkında ‘nas-ı ızrar’ (bir başkasının malına zarar verme), ‘hakkı olmayan yere tecavüz’ ve ‘2960 sayılı Boğaziçi İmar Kanunu’na muhalefet’ suçlarından 3 ayrı dava açıldı. Kapanan Sarıyer 1. Asliye Ceza Mahkemesi, bilirkişi raporunda köşkün çevresindeki 205 metrekarelik yol ile komşulara ait 96 metrekarelik araziyi işgal ettiği öne sürülen Avşar’ı 2010 yılının kasım ayında araziyi eski haline getirmediği gerekçesiyle suçlu bularak, bin 65 TL para cezasına çarptırdı ancak ceza zamanaşımı nedeniyle düştü. Diğer iki davadan beraat eden Avşar hakkında Sarıyer Asliye Hukuk Mahkemesi’nde açılan 50 bin liralık tazminat davası ise mahkûmiyetle sonuçlandı.
KOMŞU ÖLDÜ AMA...
Avşar’ın 2004-2009 arasında komşusunun arazisini işgal ettiği gerekçesiyle 12 bin 295 TL ecrimisil (işgal ücreti) ödemesine ve duvar örülerek işgal edildiği iddia edilen araziyle ilgili yıkım kararı verildi. Karar geçtiğimiz günlerde Yargıtay Hukuk Dairesi tarafından onandı. Nazmi Karbuz’un geçen yıl ölümünün ardından bayrağı devralan eşi ise kararın uygulanması için harekete geçti. Dün sabah saatlerinde de yıkım yapıldı.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
EN ÇOK OKUNANLAR
Bu habere de bakabilirisiniz

ÖZCAN DENİZ'İN ACI GÜNÜ

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık