Ana Sayfa Siyaset Hüseyin Özgürgün: "Kendi partisinin geçmişine baksın"

Hüseyin Özgürgün: "Kendi partisinin geçmişine baksın"

Özgürgün, yerel seçimlerde UBP’nin DPUG ile işbirliği konusunda Başbakan Yorgancıoğlu’nun “etik ve demokratik değil” sözlerine sert tepki gösterdi:

Giriş Tarihi: 5 Mart 2014 Çarşamba 20:05
Hüseyin Özgürgün:

ÜLKEYİ, CTP MYK’SI YÖNETİYOR… UBP Genel Başkanı Özgürgün, “Etik ve demokrasiden bahsedecek en son kişi Özkan Yorgancıoğlu’dur. 2006 dönemini yaratan parti, kendi geçmişine bakarak demeç vermelidir” dedi. Özgürgün, hükümeti de sert sözlerle eleştirerek, “Ülkeyi CTP/BG MYK’sı yönetiyor” şeklinde konuştu

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün, hükümetin, ülkeyi, Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP/BG) Merkez Yönetim Kurulu’nun kararları ile yönetmeye çalıştığını iddia etti ve partisinin yerel seçimlerde DPUG ile işbirliği konusunu etik ve demokratik bulmayan Başbakan Özkan Yorgancıoğlu’na, “kendi geçmişine bakarak demeç versin” dedi.

Hükümeti eleştiren Özgürgün, yapılması gereken işler, alınması gereken kararlar ve geçirilmeyi bekleyen yasalar varken, hükümetin 366 kişiyi işten durdurma konusu ile uğraşmasından rahatsızlık duyduklarını söyledi. Özgürgün, yaratılan bu sorunun etkilerinin uzun yıllar süreceğini iddia etti.
UBP Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün, milletvekilleri Ersin Tatar ve Tahsin Ertuğruloğlu ile birlikte dün Kamu İşçileri Sendikası’nı (KAMU-İŞ) ziyaret ederek Başkan Sami Dilek ve sendika yetkilileri ile görüştü.
Özgürgün: En son yapılması gerekenler ilk yapılıyor
Özgürgün, geçtiğimiz gün Cumhuriyet Meclisi’ni boykot ettiklerini anımsatarak, “En son yapılması gereken işler ilk yapılıyor” dedi. Özgürgün, hükümetin, ülkeyi, CTP/BG Merkez Yönetim Kurulu’nun kararları ile yönetmeye çalıştığını iddia etti.
Başbakan Özkan Yorgancıoğlu’nun yerel yönetimler seçiminde Demokrat Parti/ Ulusal Güçler (DPUG) ile UBP işbirliği konusunda “etik ve demokratik değil” şeklindeki sözlerini değerlendiren Özgürgün, “Etik ve demokrasiden bahsedecek en son kişi Özkan Yorgancıoğlu’dur. 2006 dönemini yaratan parti, kendi geçmişine bakarak demeç vermelidir” dedi.
Özgürgün, yandaş olmayan çalışanların haklarını savunan sendikalarla işbirliğine devam edeceklerini belirtti.
Dilek: Sıkıntılar yaşanıyor
KAMU-İŞ Başkanı Sami Dilek de, dönemin birlik beraberliğin önemli olduğu bir dönem olduğunu söyledi. Koalisyon hükümetinin, değerleri, ayaklar altına aldığını iddia eden Dilek, çalışma hayatında sıkıntılar yaşandığını, hükümetin sorunlara duyarsız olduğunu savundu.
Dilek, hükümetin, ülkeyi kaosa sürükleme noktasına getirdiğini, çalışanların Toplu İş Sözleşmelerinden kaynaklanan haklarının ihlal edildiğini ileri sürdü. Dilek, “Sabrımız taştı artık önlem almak zorundayız. Mücadelemizi yapacağız” dedi.
Kıbrıs sorununa da değinen Dilek, endişe içinde olduklarını belirtti. Dilek, müzakereleri sürdüren Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’na tam destek verdiklerini söyledi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık