Ana Sayfa Siyaset İç politikayla ilgilensinler

İç politikayla ilgilensinler

Cumhurbaşkanı Eroğlu, hükümetin halkın sorunlarına çare bulması gerektiğini söyledi:

Giriş Tarihi: 17 Mayıs 2013 Cuma 09:33
İç politikayla ilgilensinler

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, hükümetin artık özellikle iç politikaya, ülke sorunlarına ağırlık vererek, hak iddia edenlerin sorunlarına eğilmesi ve sorunları çözen bir hükümet pozisyonunda olması gerektiğini söyledi.


Eroğlu, “Kronikleşmiş birçok sorun var. Bunların çözümlenmesi için hükümet edenlerin birlik beraberlik, işbirliği ve diyalog içinde sorunlara çare bulması gerekir” dedi.


Eroğlu, “Ben de gerekli uyarıları yapmaya çalışacağım” şeklinde konuştu.


Cumhurbaşkanı Eroğlu, Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği’nin yeni yönetim kurulunu kabul etti. Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği Başkanı Orkun Bozkurt, Cumhurbaşkanı Eroğlu’na derneğin gazetesini ve vefat eden eski başkanları Mustafa Çelik ile kendisinin şiirlerinin yer aldığı kitabı takdim etti.


Eroğlu: Yeni düzenleme şart
Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, derneğin yeni yönetimini kutlayarak başladığı konuşmasında, Bozkurt ve ekibinin, yeni dönemde gerek hükümet, gerekse diğer etkin çevrelerle kuracakları diyaloglardan daha verimli sonuç alması temennisinde bulundu.


Özürlülerin istihdam sorununa değinen Eroğlu, geçmişte sakatların istihdamı konusunda yapılan bir yasa bulunduğuna işaret ederek, “İnşallah hükümet edenler, özürlülerin taleplerini daha ciddi bir şekilde ele alırlar” dedi.
Eroğlu, 2013’te yapılacak istihdamların tamamlandığını ancak ayrıcalıklarından ve haklarını koruyan yasadan dolayı özürlüleri memnun edecek kararların üretilebileceğini söyledi.


Cumhurbaşkanı Eroğlu, hayat şartlarının zaten zor olduğunu ancak özürlülerin hayat koşullarının biraz daha zorlaştığını belirtti. Eroğlu, “Geçmişte sizi koruyan, sizin haklarınızı içeren yasalar vardır. O yasaların uygulanması ve yeni ihtiyaçlara göre yeni düzenlemelerin yapılması, birçok sorunu geride bırakabilir. İnşallah hükümet edenler bu konuda daha süratli hareket eder ve şikayetleriniz daha ileri noktalara taşınmadan sorunlarınız halledilir” dedi.

 

“Hükümet edenlere görev düşüyor”
Cumhurbaşkanı olarak üzerine düşen görevi yapmaya çalıştığını ancak bu konuda daha ziyade hükümet edenlere görev düştüğünü söyleyen Eroğlu, şöyle devam etti:


“Memlekette uzun süre belediye, kurultay tartışmaları olmuştur. Artık bunlar geride kalmış olaylardır. Hükümetin artık özellikle iç politikaya, ülke sorunlarına ağırlık vererek, hak iddia edenlerin sorunlarına eğilmesi ve sorunları çözen bir hükümet pozisyonunda olması gerekir. Ben de gerekli uyarıları yapmaya çalışacağım. Hem sizin derneğinizin, hem de memleketin kronikleşmiş birçok sorunu vardır. Bunların çözümlenmesi için hükümet edenlerin birlik beraberlik, işbirliği ve diyalog içinde sorunlara çare bulması gerekir. Ben her zaman yanınızdayım.”Bozkurt: Camia kötüye gidiyor
Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği Başkanı Orkun Bozkurt da, konuşmasında, Cumhurbaşkanı Eroğlu’nu hem ortopedik özürlüler haftası, hem de derneğin genel kurulunda belirlenen yeni yönetim kurulunu tanıtmak amacıyla ziyaret ettiklerini söyledi.


Orkun Bozkurt, özürlüler camiasının son zamanlarda kötüye gittiğini, haklarının geriye götürüldüğünü ve istihdam sorunu yaşadıklarını savundu. Bozkurt, mücadele verdiklerini ancak sonuç alamadıklarını kaydetti.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık