Ana Sayfa İddialara Ankara'dan cevap

İddialara Ankara'dan cevap

Çin basınında Davutoğlu'nun sözleri diye verilen iddialara yalanlama geldi.

Giriş Tarihi: 2 Temmuz 2013 Salı 19:56
İddialara Ankara'dan cevap

Dışişleri Bakan Ahmet Davutoğlu’nun Çin Dışişleri Bakanı Wang Yi ile görüşmesinden sonra Çin basınına yansıyan iddialara Dışişleri Bakanlığı'ndan cevap geldi.

Dışişleri Bakanı Davutoğlu’nun dün Çin Dışişleri Bakanı Wang Yi ile yaptığı görüşmeyle ilgili bugün basına yansıyan haberler üzerine konuşan diplomatik kaynaklar, Davutoğlu’nun Doğu Türkistan’daki Uygur Türklerini “terörist” olarak tanımlamasının söz konusu olmadığını belirtti.

Dışişleri Bakanlığı yetkilileri, görüşmede Bakan Davutoğlu’nun, bölgenin iki ülke arasında bir kültür köprüsü olarak tanımladığını aktardı.

Bölge halkının huzur ve refahının Türkiye açısından özel önem taşıdığını dile getiren bakanlık yetkilileri, bu çerçevede Çin ile ekonomik, kültürel ve siyasi her türlü alanda işbirliği yapmaya hazır olduğunu kaydetti.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, Çin basınında yer alan iddialar üzerine bir açıklama yaparak Davutoğlu'nun Çin mevkidaşıyla yaptığı görüşmede Müslüman Türklere yapılan işkencelere, katliamlara göz yumduğunu savunmuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık