Ana Sayfa Yurt İğneyi kendine çuvaldızı başkasına

İğneyi kendine çuvaldızı başkasına

Lefkoşa Belediyesi grevi nedeniyle "devletin malını kimse deniz zannetmesin" diyen Hasipoğlu'na 2002 yılında Cumhurbaşkanlığının "örtülü ödeneğinden para verildiği, ancak bu paranın nerede kullanıldığının bilinmediği ortaya çıktı.

Giriş Tarihi: 19 Kasım 2012 Pazartesi 07:22
İğneyi kendine çuvaldızı başkasına

Lefkoşa Belediyesi grevi nedeniyle "devletin malını kimse deniz zannetmesin" diyen Sağlık Bakanı Ertuğrul Hasipoğlu'nun yeni belgeleri YENİDÜZEN'e ulaştı. Hasipoğlu'na 2002 yılında Cumhurbaşkanlığının "örtülü ödeneğinden para verildiği, ancak bu paranın nerede kullanıldığının bilinmediği ortaya çıktı.

 

2001 yılında Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş, 'örtülü ödenek' kaleminden birçok kişiye para verirken, bunlardan birinin de geçtiğimiz gün 'devletin malı deniz değil' açıklaması yapan Sağlık Bakanı Ertuğrul Hasipoğlu'nun olduğu ortaya çıktı.

 

Denktaş'ın kullandığı özel hesaptan Hasipoğlu'na yaklaşık 7 bin 94 TL ödeme yaparken, bu ödeme 2002 yılındaki belgelere yansıdı.

 

Başka bir belgede ise Hasipoğlu, "Sn. Denktaş'tan 1 milyar TL (Bin TL) aldığımı imza ve beyan ederim" imzası ile para aldığını belgelerde beyan etti.

 

UHH'ya, gazetecilere, sağ partilere Cumhurbaşkanlığı örtülü ödenek hesabının tamamen Denktaş'ın kullanımında olmasıyla birlikte birçok kişi ve kuruşuma 'örtülü ödenek' adı altında, açıklamasız ödenekler yapıldı.

 

29 Ocak 2002 tarihli Cumhurbaşkanlığı başlıklı belgede, Denktaş'ın TC Elçiliği'ne '2001 Mali Yılı Ödemeler' hakkındaki yazısında, "Cumhurbaşkanlığı Tanıtma ve Enformasyon Hizmetlerine Katkı Projesi" kapsamında yapılan ödemeler beyan edildi.

 

TC Elçiliği'ne gönderilen yazıda Ulusal Halk Harekatı (UHH)'ya 46 bin 628.876 TL, Ertuğrul Hasipoğlu'na 7 bin 94. 860 TL, Volkan'a 4 bin TL ve Aslan Mengüç'e 467 TL ödeme yapıldığı bildirildi.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık