Ana Sayfa Spor İki ayda bitireceğiz

İki ayda bitireceğiz

KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu ile görüşen KOP Başkanı Costakis Koutsokoumnis sorunun çözümü konusunda umutlu konuştu.

Giriş Tarihi: 12 Aralık 2012 Çarşamba 13:26
İki ayda bitireceğiz

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu (KTFF) ile Kıbrıs Futbol Federasyonu (KOP) heyetleri dün Güney Lefkoşa’daki KOP Merkez Binası’nda bir araya gelerek bir görüşme yaptılar. Federasyon başkanları Hasan Sertoğlu ile Costakis Koutsokoumnis başkanlığındaki heyetler yaklaşık 1 saat süren toplantı gerçekleştirdi.


KTFF heyetinde federasyon başkanı Hasan Sertoğlu yanında yönetim kurulu üyeleri Enver Baturalp ve Orçun Kamalı, KTFF danışmanı Jerome Champagne ile federasyonun avukatlarından Cenkay İnan bulundu. Toplantının ardından her iki federasyon başkanı basın mensuplarının sorunlarını cevapladı.

 

Koutsokoumnis: Futboldaki sorun artık son bulmalı


KOP Başkanı Costakis Koutsokoumnis, iyi bir görüşme olduğunu ifade ederek, Kıbrıs’ta futbolun yaşadığı sorununun artık son bulması gerektiğini söyledi.


17 Ocak’ta Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu’nda bir görüşme daha planladıklarını kaydeden Koutsokoumnis, görüşmeleri iki ayda sonlandırmayı düşündüklerini, Kıbrıs’ta 1955’ten beri ayrı olan futbolun tekrardan birleştirilmesini sağlamayı arzu ettiklerini sözlerine ekledi.

 

Sertoğlu: Siyasetçilerden çok çektik


KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu da, daha önce Limasol’da yapılan görüşme ile birlikte bugünkü görüşmenin samimi bir ortamda yapıldığını kaydetti. Adanın geçmişten bu yana siyasetçilerden çok çektiğini ve ortada bir sorun olduğu konusunda herkesin hemfikir olduğunu söyleyen Sertoğlu, bu sorunları çözmek için var güçleriyle çalıştıklarını belirtti.


Sertoğlu, herkesin bir çözüm beklediğinin göstergesi olduğunu ifade ederek, bu anlamda kimseyi hayal kırıklığına uğratmayacaklarını da ifade etti. Hasan Sertoğlu da politikacılara rağmen sorunun nasıl çözümleneceği konusundaki soruyu “Dünya nasıl hallediyorsa biz de öyle halledebiliriz, soruna spor penceresinden bakmalıyız” şeklinde yanıtladı.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

KAYSERİSPOR'DAN PSG 'YE...

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık