Ana Sayfa Gündem İKİ SONDAJ HAZIRLIĞI

İKİ SONDAJ HAZIRLIĞI

Exxon Mobil-Qatar Petroleum’un, 2018 yılının dördüncü çeyreğinde art arda yapacağı iki sondaja ilişkin son detaylarla ilgili düzenlemeleri yapması için, önümüzdeki Eylül ayının ilk haftasında gerekli tüm izinlere sahip olacağı ifade edildi.

Giriş Tarihi: 15 Ağustos 2018 Çarşamba 09:23
İKİ SONDAJ HAZIRLIĞI

Fileleftheros gazetesi “ExxonMobil’in Yetkilendirilmesi Tamamlanıyor” başlıklı haberinde, sondajların yılsonunda başlamasının beklendiğini yazdı.
İznin, 10’uncu parselin doğu yarısında gerçekleştirilecek olan iki veya daha fazla sondajla ilgili olacağını yazan gazete, böylece ExxonMobil-Qatar Petroleum’un geri sayıma başladığını, çünkü “gelecek vaat eden bir hedef olan Delfini” hedefindeki sondajın başlamasına 100 günden daha az bir zaman kaldığını, “Glafko” hedefindeki sondajın da yılsonundan önce başlayacağını ifade etti.
“Elindeki bilgilere” dayanarak, şirketler grubunun gerekli araştırmalarla da desteklenmekte olan başvurularının, yetkili devlet birimleri tarafından benzeri görülmemiş bir gizlilikle incelendiğini kaydeden gazete, ilgili yasanın bu gibi durumlarda buna izin vermekte olduğunu belirtti.


Çevresel onaylarla ilgili başvurunun incelenmesinin 30 Temmuz tarihinde yapıldığını ve özellikle destek üssü konusunda ek şartlar konulmasına karar verildiğini yazan gazete, bunların Eylül ayının ilk haftasında verilecek olan iznin içerisinde yer alacağını ifade etti.
Sondajı gerçekleştirilecek olan sondaj kulesinin, dünyadaki en modern sondaj makinelerinden biri olduğunu ve İngiliz bayrağı taşımakta olduğunu belirten gazete, bunun şu an bekleme ve hazırlanma aşamasında olduğunu da ekledi.


“LNG ETİFA’YA”
Politis gazetesi ise “Sıvılaştırılmış Doğal Gaz (LNG) ETİFA’ya” başlıklı haberinde, Rum Enerji Bakanlığı ile Rum Devlet Doğal Gaz İşletmesi DEFA’nın, sıvılaştırılmış doğal gazın (LNG) ithali, depolanması ve işlenmesi ve daha sonra da tedarikinin yapılmasına dair altyapılar inşa edilmesine ilişkin ihale prosedürlerinin ilerlemesi konusunda Bakanlar Kurulu ve diğer kurumlar tarafından kararlar alınması için, talep edilen tüm belgelerin hazırlanması konusunda son aşamada olduğunu yazdı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık