Ana Sayfa Yurt İki yıl sonra kafeste

İki yıl sonra kafeste

Uyuşturucu, hırsızlık ve askeri yasak bölgeyi ihlal gibi suçlardan aranan ve önceki gün Yiğitler Burcu’nda yakalanan Koçero lakaplı İbrahim Özyüksel mahkeme emriyle tutuklandı.

Giriş Tarihi: 11 Nisan 2013 Perşembe 08:18
İki yıl sonra kafeste

Elmas TOKAY

 

İşlediği iddia edilen sayısız suç nedeniyle 2 yıldır aranan ve önceki akşam Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Cürümleri Önleme Şubesi ekipleri tarafından kurulan pusu sonrası Yiğitler Burcu’nda yakalanan Koçero lakaplı İbrahim Özyüksel, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. Özyüksel, son olarak 18 Şubat 2012 tarihinde Lefkoşa’da bir eve girerek, kasa ve kasanın içerinde bulunan tabanca ve çok değerli ziynet eşyalarını sirkat ettiği iddiasıyla aranıyordu. Önceki akşam yapılan operasyondan yakalanan Özyüksel’in tasarrufunda, bir de Murat Ömürsel’e ait kimlik kartı üzerine kendi resminin yapıştırılmış sahte kimlik bulundu. Lefkoşa Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Hale Ahmet Raşit’in huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında Savcı Emine Taşkın, meselenin tahkikatını yürüten Ercan Atasay’ı tanık olarak dinletti.

 

Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görevli polis memuru Ercan Atasay, zanlı İbrahim Özyüksel’in “geceleyin ev açma”, “sirkat” ve “sahte kimliği tedavüle sürme” suçlarından methaldar olduğunu söyledi. Atasay, 18 Şubat 2012 tarihinde, Lefkoşa’da bir eve girerek bir kasa içerisinde bulunan, bir adet tabanca ve 6 bin 500 TL değerinde ziynet eşyası çalındığı ihbarı üzerine tahkikat başlattıklarını belirtti. Yapılan tahkikat sonrası, alınan ifadeler ve incelenen kamera kayırlarında, zanlı İbrahim Özyüksel’in suçla bağlantısı olduğunun tespit edildiğini anlatan Atasay, zanlının bir de suç ortağının bulunduğunu söyledi. Zanlının o tarihten beri arandığını ve önceki gün yapılan operasyonla Yiğitler Burcu’nda yakalandığını kaydeden Atasay, “zanlının üzerinde bir de kendi resmi yapıştırılmış Murat Ömürsel’e ait kimlik kartı bulduk” dedi. Aranan emareler ve alınması gereken ifadeler olduğuna dikkat çeken Atasay, zanlının bu aşamada tahkikat amaçlı 2 gün süreyle poliste tutuklu kalmasını talep etti. Zanlı İbrahim Özyüksel’in avukatı, bu talebe itirazları olmayacağını ancak müvekkilinin uyuşturucu bağımlısı olduğunu ve doktor kontrolünden geçirilmesini talep etti. Polis memurunun şahadetini ve savunma avukatının beyanını dikkate alan Yargıç Hale Ahmet Raşit, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi için zamana ihtiyaç olduğuna bulgu yaptı ve zanlının bu aşamada 2 gün tutuklu kalmasına ayrıca doktor kontrolünden geçirilmesine emir verdi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık