Ana Sayfa Yurt İkisi cezaevine, biri serbest

İkisi cezaevine, biri serbest

Kiraladıkları evde uyuşturucu satışı yapmakla suçlanan gençlerin aleyhine yürütülen soruşturma bitti.

Giriş Tarihi: 8 Kasım 2012 Perşembe 14:41
İkisi cezaevine, biri serbest

Sedef BOŞNAK

 

Narkotik polisinin Gazimağusa’nın Gülseren Bölgesi’ndeki apartman dairesinde düzenlediği operasyonda ele geçirdiği toplam 13 gram 449 miligram uyuşturucu maddeyle ilgili yürütülen polis soruşturması tamamlandı.


Meseleyle ilgili tutuklanan Hüseyin Yeşil, Halim Serkan Nebil ve Coşkun Esen, dün mahkemeye çıkarılarak teminata bağlandı.


Benzer suçtan birçok sabıkası olan Halim Serkan Nebil ve KKTC’de öğrenci olan Coşkun Esen, 45 günü geçmemek kaydıyla Lefkoşa Merkezi Cezaevi’ne hükümsüz tutuklu olarak gönderilirken Hüseyin Yeşil de 5 bin TL nakdi teminat karşılığında serbest bırakıldı.


Gazimağusa Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Banu Soyer’in huzurunda görüşülen teminat duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hasan Çaltılı, PGM’ye bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Fatih Kaleci’yi tanık olarak dinletti.


Tanık polis Fatih Kaleci, zanlılar aleyhine başlattığı soruşturmasını tamamladığını belirtti ve benzer suçtan 2009 ile 2011 yılında sabıkası olan Halim Serkan Nebil ve KKTC’de öğrenci olan Coşkun Esen’in davalarında hazır bulunmalarını sağlamak amacıyla cezaevine gönderilmesini, öğrenci olan Hüseyin Yeşil’in de uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.


Yargıç Banu Soyer, Halim Serkan Nebil ve Coşkun Esen’in davaları sonuçlanıncaya değin, 45 günü geçmemek kaydıyla Lefkoşa Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesine, Hüseyin Yeşil’in de 5 bin TL nakdi teminat yatırması karşılığında yargılanıncaya kadar serbest kalmasına karar verdi.


Banu Soyer, ayrıca, KKTC vatandaşı bir kefilin lehine imza edeceği 30 bin TL’lik kefalet senedi karşılığında serbest bıraktığı Hüseyin Yeşil’i KKTC dışına çıkmaktan men etti ve bu maksatla tüm pasaport ve seyahat belgelerine el koydu.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık