Ana Sayfa Yurt İlgi bekliyorlar

İlgi bekliyorlar

Şehit Menteş Zorba İlkokulu’nun 4 yaş grubu için derslik, çardak ve tuvalet eksiklikleri var.

Giriş Tarihi: 7 Kasım 2012 Çarşamba 09:25
İlgi bekliyorlar

Ayşe BULUT

 

Yenierenköy’deki Şehit Menteş Zorba İlkokulu, birçok eksikliklere rağmen eğitim hayatına devam ediyor. Fiziki yapısında yetersizlikler bulunan okul, özellikle kış aylarında zor günler geçiriyor.


Sınıfların önünde çardak bulunmaması nedeniyle yağmur suları, sınıfların içerisine giriyor.


70 öğrenciye eğitim verilen okulda, 4 yaş grubu için dersliklere de ihtiyaç duyuluyor. Okulda ayrıca miniklere uygun tuvalet yapılması, mutfak ve kantinin de büyütülmesi gerekiyor.


Bir ambar ve basketbol sahasının acil olarak yenilenmesi gereken okulda, spor alanında çalışmalar yapılamıyor.


Okuldaki eksiklikler ise, Okul Aile Birliği, Yenierenköy Belediyesi ve Yeşilköy Kooperatifinin katkılarıyla karşılanmaya çalışılıyor.


Şehit Menteş Zorba İlkokulu Müdürü Sezgin Hamızaoğulları, 70 öğrenciye eğitim verdiklerini belirterek okulda 8 öğretmen ve iki de branş öğretmeninin bulunduğunu söyledi.


Okulda 6 sınıf bulunduğunu belirten Hamızaoğulları, bir de bilgisayar odaları olduğunu ifade etti.


Hamızaoğulları, sadece beşinci sınıfların akıllı tahtası, projeksiyon cihazı olduğunu belirterek resim, müzik, İngilizce ve beden eğitiminin branş dersleri olduğunu söyledi.


Hamızaoğulları, okulda halk dansları, modern dans, resim iş, bilgisayar, basketbol, atletizm, koro ve satranç gibi etkinliklerin yapıldığını ifade etti.


Okulda yıl boyunca, Şehit Menteş Zorba anısına bölge okulların da katılımıyla anı koşusu düzenlendiğini anlatan Hamızaoğulları, okuma bayramı, ağaç bayramı, trafik haftası etkinlikleri, yaratıcı okul etkinliği ve gezi ve gözlemler yapıldığını belirtti.


Hamızaoğulları, okulda her sınıfta klima bulunduğunu belirtirken okulun güvenlik kamerası bulunduğunu söyledi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık